Taliansky doktorand bol pred smrťou vystavený mučeniu

Giulio Regeni v Káhire pracoval na štúdii o egyptskej ekonomike, jeho telo našli 3. ferbuára v priekope na periférii mesta.RÍM 7. februára (WebNoviny.sk) – Taliansky minister vnútra Angelino Alfano v nedeľu na základe výsledkov druhej pitvy uviedol, že taliansky doktorand Giulio Regeni, ktorého telo sa našlo v Egypte, bol pred smrťou terčom „neľudského, zverského násilia“. Rímska prokuratúra vyšetruje tento prípad ako vraždu.

Talianske médiá dnes informovali, že patológovia na základe pitvy dospeli k záveru, že Regeni sa zrejme udusil. Predchádzalo tomu vykrútenie krku alebo úder, ktoré mohli spôsobiť zlomeninu krčného stavca.

Regeni sa stratil v Káhire 25. januára, v deň piateho výročia povstania, ktoré zvrhlo dlhoročného autokratického vládcu Husního Mubaraka. Jeho takmer úplne nahé telo sa našlo 3. februára v priekope na periférii Káhiry. Na tele boli evidentné stopy mučenia, osobné veci obete chýbali.

Talian študoval v Británii na univerzite v Cambridgei politiku a medzinárodné vzťahy a v Káhire, kde pracoval na štúdii o egyptskej ekonomike, bol od septembra. Rím požiadal ešte vo štvrtok Káhiru o objasnenie kauzy. V Egypte zriadili na ministerstve vnútra osobitnú komisiu na objasnenie prípadu, na činnosti ktorej by sa mali podieľať aj talianski kriminalisti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. februára 2016

Odporúčané články