Zverejnili termín premiéry štvrtej sezóny seriálu Sherlock

Prvú z troch epizód novej série uvedú na televízne obrazovky 1. januára.
BRATISLAVA 27. októbra (WebNoviny.sk) – Tvorcovia kriminálneho seriálu Sherlock (2010) prostredníctvom sociálnej siete Facebook oznámili, že štvrtá sezóna bude mať premiéru 1. januára, keď britská spoločnosť BBC odvysiela prvú z troch nových epizód s názvom The Six Thatchers.

Predstavitelia televízie BBC One koncom septembra prezradili, že prvé dve epizódy novej série sa budú volať The Six Thatchers a The Lying Detective. Názov tej tretej však nie je doteraz známy. Tvorcovia ešte v júli na festivale Comic-Con v San Diegu zverejnili jedenapolminútový teaser trailer nadchádzajúcej štvrtej sezóny, v ktorom sa okrem hlavných hrdinov ukázal aj zatiaľ neznámy zloduch v podaní Tobyho Jonesa.

Seriál Sherlock, ktorého tvorcami sú Steven Moffat a Mark Gatiss, preniesol hrdinu kníh Sira Arthura Conana Doyla, detektíva Sherlocka Holmesa, z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti. Tretiu sériu vysielala televízia BBC po dvoch rokoch čakania v januári 2014. Tento rok v januári sa na obrazovky dostal špeciál s podtitulom Prízračná nevesta.

Nakrúcanie dlho spomaľovala predovšetkým pracovná zaneprázdnenosť oboch predstaviteľov hlavných úloh, Benedicta Cumberbatcha (Holmes) a Martina Freemana (Watson). Seriál predvlani získal sedem cien Primetime Emmy vrátane trofejí pre Cumberbatcha a Freemana a taktiež pre Moffata v kategórii Najlepší scenár miniseriálu, televízneho filmu alebo dramatického špeciálu. Spomínaný špeciál si tento rok vyslúžil ďalšie dve Emmy, pričom ho vyhlásili aj za najlepší televízny film.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. októbra 2016

Odporúčané články