Zomrel známy moderátor Terry Wogan

Známy rozhlasový a televízny komentátor sa dožil 77 rokov.

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Vo veku 77 rokov skonal írsky komentátor a moderátor Terry Wogan, ktorý bol známy predovšetkým vďaka pôsobeniu v stanici BBC či komentovaniu speváckej súťaže Eurovízia.

Správu o úmrtí potvrdila jeho rodina, podľa ktorej rodák z Limericku podľahol rakovine. „Terry Wogan dnes zomrel po krátkom, no statočnom boji s rakovinou. Odišiel, zatiaľ čo bol obklopený svojou rodinou. Hoci rozumieme, že bude mnohým chýbať, rodina si želá, aby ľudia nateraz rešpektovali ich súkromie,“ uviedli zástupcovia rodiny vo vyhlásení.

Michael Terence „Terry“ Wogan sa narodil 3. augusta 1938 v írskom meste Limerick a kariéru odštartoval v 60. rokoch ako hlásateľ programov Midday Spin a Late Night Extra rozhlasovej stanice BBC Radio 1. V roku 1969 začal moderovať dennú šou na BBC Radio 1, krátko načo sa v roku 1972 ujal moderovania ranného programu na BBC Radio 2, na ktorom sa podieľal až do roku 1984. Začiatkom 80. rokov rozbehol tiež vlastnú diskusnú reláciu Wogan, ktorú vysielali do roku 1991. O dva roky neskôr sa vrátil späť do Radio 2, kde vďaka rannej šou Wake Up to Wogan pôsobil až do roku 2009. Počas svojej viac ako 50-ročnej kariéry sa venoval tiež iným projektom, akými boli napríklad komentovanie súťaže Eurovízia či moderovanie zábavného programu Blankety Bank.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com a www.theguardian.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2016

Odporúčané články