Zomrel profesor Juraj Vojtek

Jozef Vojtek preložil 33 knižne publikovaných, ale aj rozhlasom vysielaných diel a adaptácií, napríklad Alicu v krajine zázrakov.BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Profesor Juraj Vojtek zomrel, informuje o tom facebooková stránka rádia Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave Aetter.

Vojtek bol bol dvojnásobným absolventom Filozofickej fakulty UK. V roku 1959 ukončil štúdium novinárstva a v 1975 anglistiky a amerikanistiky. Po štúdiu pracoval ako redaktor kultúrnych oddelení Večerníka a Predvoja. Ako člen Rady Slovenského syndikátu novinárov viedol dve funkčné obdobia komisiu pre zahraničné vzťahy. Do roku 2000 bol členom vedeckej rady Národného mediálneho centra. Bol aj členom Vedeckého kolégia Otázok žurnalistiky.

Od roku 2003 bol pedagógom na FMK UCM v Trnave. Je autorom mnohých monografií, štúdií či odborných textov. Preložil 33 knižne publikovaných, ale aj rozhlasom vysielaných diel a adaptácií, napríklad Alicu v krajine zázrakov od Lewisa Carrolla, ale aj diela D. Defoa, L. Ferlinghettiho, E. Hemingwaya, J. Londona, J. Miltona, G. Orwella, W. Saroyana, Johna Steinbecka a V. Woolfovej.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016

Odporúčané články