Zomrel Kevin Curran, jeden z tvorcov Simpsonovcov

Päťdesiatdeväťročný scenárista a producent sa na obľúbenom animovanom seriáli podieľal v rokoch 1998 až 2015.BRATISLAVA 26. októbra (WebNoviny.sk) – Vo veku 59 rokov skonal v utorok americký televízny scenárista a producent Kevin Curran, ktorý sa sedemnásť rokov podieľal na tvorbe animovaného komediálneho seriálu Simpsonovci (1989). Curran zomrel vo svojom dome v Los Angeles po dlhej chorobe.

Správu o jeho úmrtí potvrdili predstavitelia televízie Fox, ktorá spomínaný seriál vysiela, ako aj jeden z jeho výkonných producentov Al Jean. „Smrť Kevina Currana ma veľmi zarmútila. Bol to neuveriteľne vtipný človek a skutočný priateľ,“ napísal Jean na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Kevin Patrick Curran sa narodil 27. februára 1957 v Hartforde v štáte Connecticut a študoval na Harvardovej univerzite. V 80. rokoch sa ako scenárista podieľal na komediálnej talkshow Late Night with David Letterman (1982 – 1993), pričom za svoju prácu získal spoločne s ďalšími tvorcami v roku 1982 tri Primetime Emmy. Ďalšie tri tieto ceny dostal ako člen štábu Simpsonovcov.

Na tomto seriáli sa podieľal v rokoch 1998 až 2015, pričom väčšinou ako jeden z výkonných producentov. Ako scenárista sa podpísal pod jedenásť epizód. Okrem toho sa ako scenárista a producent podieľal aj na sitkome Ženatý so záväzkami (1987 – 1997), v ktorom taktiež nahovoril psa Bucka. Curran bol v minulosti partnerom anglickej spisovateľky a scenáristky Helen Fielding, ktorá je autorkou kníh o Bridget Jonesovej. Dvojica mala spolu dve deti.

Informácie pochádzajú z webstránok www.bbc.com a deadline.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016

Odporúčané články