Zlodeji v Indii vykradli železničný vozeň plný peňazí

Vykradnutý vozeň prepravoval vyše 200 schránok s použitými a poškodenými bankovkami, ktorých celková hodnota dosahovala 3,4 miliardy rupií.Naí Dillí 10. augusta (WebNoviny.sk) – Polícia na juhu Indie rieši neobvyklý prípad lúpeže, pri ktorej páchatelia vyrezali dieru do strechy železničného vozňa a ukradli z neho bankovky v hodnote 57,5 milióna rupií (776.000 eur).

Zmiznutiu peňazí na trati medzi mestami Salem a Čennaj v štáte Tamilnádu venujú indické médiá veľký priestor, pričom niektoré z nich požívajú výraz „veľká vlaková lúpež“, informovala v stredu britská stanica BBC.

Odporúčame:

Aktivistka držala hladovku, po 16 rokoch ochutnala med

Vykradnutý vozeň prepravoval vyše 200 schránok s použitými a poškodenými bankovkami, ktorých celková hodnota dosahovala 3,4 miliardy rupií (45,9 mil. eur). Polícia nevie s istotou odpovedať na otázku, či sa zlodeji najskôr ukryli vnútri alebo či sa dostali dnu až počas jazdy cez otvor v streche.

Zmiznutie bankoviek bolo zistené po príchode do cieľovej stanice v utorok ráno, keď odpečatili vstupy do nákladového priestoru vozňa. Polícia predpokladá, že lúpež je dielom šesť- až osemčlennej skupiny. Nie je pritom jasné, ako sa lupiči mohli dostať dovnútra bez toho, aby upútali pozornosť príslušníkov bezpečnostných zložiek, ktorí sa nachádzali vo vedľajšom oddiele.

Ukradnuté bankovky boli majetkom indickej centrálnej banky, ktorá ich prepravovala do Čennaja na likvidáciu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016

Odporúčané články