Zlodej si natrhal kukuricu v hodnote 8 eur, pôjde do väzenia

Odvolací súd potvrdil nepodmienečný trest pre recidivistu Ladislava Kiszelyho za krádež kukurice.

BANSKÁ BYSTRICA 6. júla (WebNoviny.sk) – Trest šesť mesiacov odňatia slobody nepodmienečne za krádež kukurice potvrdil dnes senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 48-ročného Ladislava Kiszelyho z Tornale.

Viackrát trestaný Kiszely s kamarátom v auguste minulého roku ukradli 80 šúľkov kukurice z poľa, ktoré patrí 52-ročnému majiteľovi.

Prokurátor počínanie Kiszelyho kvalifikoval ako prečin krádeže v spolupáchateľstve. Majiteľ kukuričného lánu pri meste Tornaľa vyčíslil škodu na osem eur. Na Okresnom súde v Revúcej sa Kiszely ku krádeži priznal, čo súd zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť. Zlodejovi kukurice priťažilo, že za krádež bol odsúdený aj v posledných dvoch rokoch. Navyše jeho konanie sa posudzuje prísnejšie podľa tzv. farmárskeho zákona, pretože ide o krádež úrody z pozemku patriaceho do poľnohospodárskeho pôdneho fondu. Preto súd Kiszelymu uložil nepodmienečný trest odňatia slobody na šesť mesiacov s výkonom trestu v ústave so stredným stupňom stráženia.

Voči prvostupňovému verdiktu sa Kiszely odvolal s tým, že trest je neprimerane prísny. Krajský súd mu však nevyhovel, pretože ide o recidivistu, ktorý bol v minulosti 11-krát súdne trestaný a dopustil sa šiestich priestupkov. Kiszelyho tiež čaká premena predchádzajúceho 18-mesačného podmienečného trestu na nepodmienečný. Rozhodnutie odvolacieho senátu je právoplatné.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. júla 2016

Odporúčané články