• Fotonovinky
  • Zlatého Lochteho v Riu okradli, pri hlave mu držali zbraň

Zlatého Lochteho v Riu okradli, pri hlave mu držali zbraň

Hovorca brazílskeho plavca Thiaga Pereiru pre Washington Post povedal, že jeho klient a Lochte boli na party po skončení olympijských súťaží v bazénovom plávaní a Američana údajne obrali o peňaženku, keď taxíkom opustil klub. Dodatočne sa ukázalo, že to korešpondovalo s realitou.RIO DE JANEIRO 14. augusta (WebNoviny.sk) – Amerického plavca Ryana Lochteho a troch jeho kolegov z tejto časti výpravy USA na OH v Riu de Janeiro – Gunnara Bentza, Jacka Congera a Jimmyho Feigena – v nedeľu ráno miestneho času olúpili ozbrojenci, ktorí sa vydávali za policajtov a zastavili taxík s pretekármi cestou z francúzskeho olympijského domu do olympijskej dediny. Oznámil to hovorca národného olympijského výboru USOC Patrick Sandusky. Dodal, že všetci štyria plavci sú v poriadku a spolupracujú s políciou v snahe chytiť páchateľov.

Tridsaťdvaročný spoludržiteľ zlata zo štafety na 4×200 m voľný spôsob Lochte neskôr pre NBC vyhlásil, že mal pri hlave zbraň, kým prišiel o peňaženku. Lupiči si odniesli aj kreditné karty, ale napríklad držiteľovi dovedna tucta medailí spod piatich kruhov Lochtemu zostal mobilný telefón aj účastnícka akreditácia. Sandusky doplnil, že medailisti neprišli o žiadne kovy.

„Odstavili nás a vytiahli policajné odznaky, v tme sme na ne sotva videli. Vytasili zbrane a prikázali nám ľahnúť si. Ja som to odmietol. Povedal som, že sme neurobili nič zlé. Chlapík mi priložil hlaveň k čelu a zopakoval, aby som šiel na zem. Akurát som zdvihol ruky,“ popisoval Lochte dramatickú situáciu.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 10. deň

Informácia od USOC prišla po sérii protichodných správ. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) spočiatku v reakcii na články USA Today a Fox Sports Australia, ktoré sa odvolávali na Lochteho mamu Ileanu, vyvrátil oprávnenosť takýchto tvrdení. Neskôr však MOV prostredníctvom svojho hovorcu Marka Adamsa pripustil, že dovtedy nepreskúmal všetky podrobnosti. Poukázal na to, že USOC najprv incident odmietol, potom však priebežne uznal, že to možno nezodpovedalo skutočnosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016

Odporúčané články