Zlacnenie ropy viedlo k rastu jenu voči doláru aj euru

Zisky dolára voči euru môžu byť čiastočne výsledkom očakávaní, že Európska centrálna banka na budúci týždeň vyšle ďalší signál v prospech uvoľnenia menovej politiky.LONDÝN 15. apríla (WebNoviny.sk) – Dolár v piatok oproti jenu oslabil o pol percenta. Zníženie cien ropy pred víkendovou schôdzkou ropných producentov v Dauhe totiž obmedzilo chuť investorov riskovať a nasmerovalo kapitál do tradičného bezpečia japonskej meny.

Odporúčame:

Ceny ropy klesli, aktivita na trhu bola utlmená

„Do istej miery sa realizuje vyberanie ziskov, ale domnievam sa, že motorom, ktorý hýbe trhom, je prevažne ropa,“ povedal Stephen Gallo so spoločnosti BMO v Londýne. Jen celkovo posilnil, pričom voči doláru stúpol na 108,85 JPY/USD a oproti euru si prilepšil o 0,4 % na 122,77 JPY/EUR.

Americká mena však posilnila oproti euru, a to o 0,2 % na 1,1285 USD/EUR. Analytička banky Commerzbank Thu Lan Nguyenová uviedla, že zisky dolára voči euru môžu byť čiastočne výsledkom očakávaní, že Európska centrálna banka na budúci týždeň vyšle ďalší signál v prospech uvoľnenia menovej politiky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2016

Odporúčané články