Žilina zostane lídrom, pod Dubňom zdolala Senicu

Hrdinom zaujímavého stretnutia sa však napokon stal domáci krídelník Filip Hlohovský, ktorý definitívne naklonil misky váh na stranu favorita zápasu.ŽILINA 17. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti MŠK Žilina zostanú aj po 9. kole na čele najvyššej slovenskej súťaže v sezóne 2016/2017. Zverenci trénera Adriána Guľu zvíťazili v sobotňajšom dueli v domácom prostredí nad FK Senica 4:2 (1:1).

Na vedúci gól domácich z kopačky Michala Škvarku odpovedal v 37. min striedajúci Stanislav Mráz, pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku však musel odísť predčasne pod sprchy hosťujúci Adrián Kopičár, ktorý videl za päť minút dve žlté karty. Po zmene strán početnú výhodu využil stredopoliar Škvarka a svojím druhým presným zásahom v zápase poslal MŠK do vedenia – 2:1.

V 70. min sa po vylúčení stopéra Martina Králika vyrovnal nielen počet hráčov na ihrisku, ale vzápätí aj skóre: Španiel José Antonio Ruiz López Pirulo Pirulo premenil bez problémov pokutový kop. Hrdinom zaujímavého stretnutia sa však napokon stal domáci krídelník Filip Hlohovský, ktorý definitívne naklonil misky váh na stranu favorita zápasu. Najskôr v 73. min pekne zakrútil priamy kop a v 83. min zamotal hlavy viacerým hráčom Senica a spečatil dvojgólové žilinské víťazstvo – 4:2.

Futbal – Fortuna liga 2016/2017 – 9. kolo – sobota:

MŠK Žilina – FK Senica 4:2 (1:1)
Góly: 11. a 60. Škvarka, 73. a 83. Hlohovský – 37. S. Mráz, 70. Pirulo (z pok. kopu), ŽK: 81. Pečovský – 39. Kopičár, 55. Březina, 72. Blažek, 74. A. Delgado, ČK: 70. Králik – 42. Kopičár (po druhej ŽK), rozhodovali: Pavlík – Ferenc, Súkeníková, 1886 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Iván Santiago Díaz, Pečovský, Škvarka (79. Kaša) – Špalek (87. Vallo), Otubanjo, Hlohovský (90.+ Káčer)
Senica: Šulla – I. Gončar, Březina, Pillár, A. Delgado – Kopičár, Pirulo – Ebwelle (55. F. Blažek), Astray (30. S. Mráz), Weriton – Turyna (78. Quaye)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.