Žijeme v zlej dobe a na hádky tu nie je miesto, župani vyzývajú koalíciu na riešenie pandémie

399481_viskupic 676x453.jpg

4.3.2021 (Webnoviny.sk) – Predsedovia samosprávnych krajov sa obrátia na strany vládnej koalície s výzvou, aby sa namiesto nezmyselných hádok venovali manažovaniu pandémie a vládnutia. Po rokovaní združenia predsedov samospráv SK8 o tom informoval jeho predseda Jozef Viskupič. Županke a županom sa to podľa neho bez ohľadu na politickú príslušnosť darí.

„Ak máme jeden cieľ, poskytnúť verejnú službu obyvateľom, vieme sa dohodnúť, vieme ťahať za jeden povraz a máme výsledky,“ skonštatoval Viskupič.

Viac o téme: Koronavírus

S iniciatívou prišiel predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter. Politikom podľa Luntera nezostáva nič iné, len odložiť stranícke tričká a spolupracovať na tom, čo potrebujú ľudia. Teda odstraňovať riziko infekcie, ale odstrániť aj politický rozklad spôsobený nezhodami v politickom spektre.

Výzvu podporuje aj trenčiansky župan Jaroslav Baška, ktorý reprezentuje stranu Smer – sociálna demokracia. „Myslím, že výzva je príklad, ako dokážu fungovať župani z rôzneho politického spektra. Máme aj iné názory, ale vždy sme sa snažili ich zblížiť a z tohto fungovania by si mala vziať príklad aj vláda,“ povedal Baška. Dodal, že žijeme v zlej dobe a preto práve teraz potrebujeme skôr stabilitu a nie hádanie a hašterenie.

Viac k témam: konflikt, Koronavírus, Pandémia, SK8
Zdroj: Webnoviny.sk – Žijeme v zlej dobe a na hádky tu nie je miesto, župani vyzývajú koalíciu na riešenie pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2021

Odporúčané články