Železnice na sviatky posilnili spoje

Železničná spoločnosť Slovensko vypraví dva mimoriadne posilové vlaky.

BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Pre zvýšený záujem o cestovanie pred sviatkami a po nich posilnila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vlakové spoje. Ako agentúru SITA informovala riaditeľka Odboru komunikácie ZSSK Jana Morháčová, železnice vypravia dva mimoriadne posilové vlaky, a to v stredu 23. decembra rýchlik R 1603 z Bratislavy hl. st. o 14:30 do Žiliny (17:11) a Košíc (20:26) a v stredu 6. januára rýchlik R 1604 z Košíc o 14:19 do Žiliny (17:36) a Bratislavy (20:33).

V pravidelných diaľkových vlakoch sú podľa Morháčovej v súčasnosti v predaji voľné miesta bez obmedzenia. Lístky pre platiacich cestujúcich nemajú obmedzenú kapacitu na žiadnej dennej linke. Vo vybraných spojoch a medzistaničných úsekoch však už môžu byť vypredané miestenky na sedadlá. Nočné lôžka, ležadlá a vnútroštátny autovlak sú však pred Vianocami takmer vypredané, posledné miesta sú dostupné v medzisviatočnom období. Na 90 percent je obsadený aj medzinárodný povinne miestenkový spoj SuperCity Pendolino Košičan (Praha – Žilina – Košice) v stredu pred Štedrým dňom.

Obsadenosť vlakov na trase Bratislava – Žilina – Košice je v priebehu dnešku a stredy na úrovni 60 až 92 percent. Na trasách Bratislava – Zvolen / Banská Bystrica, Bratislava – Prievidza a Košice – Zvolen je obsadenosť na úrovni 45 percent. Vysoký záujem je podľa Morháčovej o nočné vlaky, v ktorých sú posledné voľné miesta. Vypredanosť vlakov na trase Košice – Žilina – Bratislava je po vianočných sviatkoch, konkrétne v nedeľu 27. decembra, zatiaľ na úrovni 25 percent.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články