Zbiera hokejky súperov. Chceš ju podpísanú? spýtal sa Chára

Obranca Washingtonu Capitals Karl Alzner má vo svojej cennej kolekcii už 55 hokejok.WASHINGTON 27. októbra (WebNoviny.sk) – Obranca klubu zámorskej NHL Washington Capitals Karl Alzner má zaujímavú záľubu: zbiera hokejky hráčov, ktorým čelí v najlepšej lige sveta. Vo svojej cennej kolekcii už má 55 hokejok. „Raz som sa na vhadzovaní tri sekundy pred koncom tretiny opýtal Zdena Cháru, či by daroval svoju hokejku. Odpovedal mi: ´Žiadny problém´. Keď sa skončila tretina, prišiel za mnou a dodal: ´Chceš ju aj podpísanú?´“ zaspomínal si 28-ročný bek na situáciu, keď mu do zbierky pribudol pracovný nástroj kapitána Bostonu Bruins.

Odporúčame:

Video: Chára a Sekera asistovali, líder NHL stále bez prehry

Alzner priznal, že v tejto záľube súťaží s klubovým spoluhráčom Alexandrom Ovečkinom. „Áno, trošku sa predháňame, kto získa lepší úlovok. ´Ovie´ má viacero takých, ktoré by som chcel, najmä od legiend, ktoré už majú viac ako 60 rokov, napríklad od Wayna Gretzkého či Maria Lemieuxa. Zvyčajne si vypýta tie isté, ako ja,“ nabonzoval Alzner na Rusa pre Edmonton Journal.

Draftová päťka z roku 2007 prezradila, že by rada získala aj hokejku Connora McDavida, momentálne najproduktívnejšieho hráča NHL. „V minulej sezóne som sa o to tvrdo snažil, ale nepodarilo sa mi to. Ovečkinovi však áno, nechápem, ako to dokázal. Skúšal som to aj cez viacerých kamarátov z juniorských čias, ale ani jeden mi to nezariadil. Budem si musieť ešte počkať,“ doplnil Alzner.

Tiež sa pochválil, ktoré hráčske esá mu už venovali svoju hokejku: „Od Sakica ju pre mňa vypýtal môj tréner. Cením si aj hokejku od Jágra. Ten ich veľa nedáva, získal som ju vďaka Martinovi Eratovi. Mám aj hokejky od Nicka Lidströma, Ryana Smytha či brankára Careyho Prica.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. októbra 2016

Odporúčané články