Zápasník Beleňuk predsa má zlatú medailu, kúpil ju v obchode

Majster sveta z roku 2015 na svoje instagramové konto uverejnil fotku s najcennejším kovom, ktorý údajne kúpil v miestnom obchode.RIO DE JANEIRO 19. augusta (WebNoviny.sk) – Ukrajinský zápasník Žan Beleňuk sa napokon dostal k zlatej olympijskej medaile v Riu de Janeiro, hoci nie na športovisku. Urobil to naozaj kurióznym spôsobom.

Dvadsaťpäťročný rodák z Kyjeva, ktorý na Hrách XXXI. olympiády získal v zápasení grécko-rímskym štýlom v hmotnostnej kategórii do 85 kg „iba“ striebornú medailu, sa po neúspešnom finále rozhodol, že predsa len musí získať aj zlato. Majster sveta z roku 2015 na svoje instagramové konto uverejnil fotku s najcennejším kovom, ktorý údajne kúpil v miestnom obchode.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – pätnásty deň

„Nedopriali mi zlatú medailu, tak som si jednu kúpil,“ uverejnil Beleňuk komentár pod fotkou. Ukrajinec sa po finálovom súboji s Rusom Davitom Čakvetadzeom cítil ukrivdený, podľa neho i podľa viacerých ďalších pozorovateľov mal byť za víťaza vymenovaný práve on. Nateraz však má vo svojej zbierke iba suvenír v podobe zlatej olympijskej medaily, ktorú majú podobne ako on tisíce ďalších športových fanúšikov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. augusta 2016

Odporúčané články