Zamestnanci Volkswagenu údajne doteraz nevideli finálnu podobu kolektívnej zmluvy

353542_volkswagen 2 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Zamestnanci automobilky Volkswagen Slovakia doteraz nevideli finálnu podobu kolektívnej zmluvy, tvrdí predseda Základnej organizácie odborového zväzu KOVO VW Slovakia Branislav Chmúrny.

Odporúčame:
Slováci nechcú byť lacným komponentom z východu Európy, upozorňuje prezident odborových zväzov

Podľa neho v zmluve dokonca zostalo viacero bodov ešte otvorených. „Hoci podľa slov predsedu Moderných odborov Volkswagen boli všetky body zmluvy uzatvorené, do dnešného dňa ju nikto nevidel“, uviedol v stredu Chmúrny.

„Nielen naši členovia, ale aj ich členovia a mnohí iní zamestnanci, ktorí nie sú organizovaní v odboroch, sa na nás obracajú s otázkami, týkajúcimi sa kolektívnej zmluvy s bodmi, o ktorých nie sú poskytované žiadne informácie, len strohé informácie na sociálnej sieti, že by mali byť uzatvorené do konca roka,“ dodal.

Zamestnanci sa dožadujú metodík výpočtu

Moderné odbory podľa Chmúrneho taktiež doposiaľ neinformovali zamestnancov ani o metodike výpočtu dovolenkového a blížiaceho sa vianočného platu, ani o výpočte podielov na hospodárskom výsledku a o mnohých ďalších veciach.

Odporúčame:
Rast slovenskej ekonomiky má byť rýchlejší, analýza predpokladá aj zvyšovanie miezd a cien

„Je zarážajúce, že zamestnanci sa na tieto veci pýtajú svojich nadriadených v halách a tí im nevedia odpovedať, rovnako tak sa pýtajú aj nás a my pre nich žiaľ nemáme odpovede. Preto sme sa na vedenie spoločnosti Volkswagen aj na Moderné odbory Volkswagen obrátili so žiadosťami o informácie, v akom štádiu sa nachádza kolektívna zmluva a ako sa vyvíjajú jednotlivé body, ktoré ešte neboli uzavreté,“ zdôraznil Chmúrny.

Súdne spory voči bývalým členom

Základnej organizácii odborového zväzu KOVO VW Slovakia sa nepáči, že namiesto odpovedí dostala len dvojstranný elaborát o tom, že sú menšinová odborová organizácia, ktorá vedie súdne spory voči bývalým členom výboru ZO OZ KOVO.

„To samozrejme vieme a považujeme za objektívnu, demokratickú a spravodlivú formu ako očistiť svoje meno a vyvrátiť nezmysly a klamstvá, ktoré tu od minulého roku permanentne odznievajú na adresu našej odborovej organizácie. Nič to však nemení na tom, že kolektívna zmluva sa týka nás všetkých, vrátane ľudí, ktorí nie sú organizovaní v odboroch a bolo by fér voči všetkým, aby ju mali takpovediac čierne na bielom,“ uzavrel Chmúrny.

Viac k témam: Moderné odbory Volkswagen, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci Volkswagenu údajne doteraz nevideli finálnu podobu kolektívnej zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články