Začiatok sezóny KHL patrí obhajcom Gagarinovho pohára, v zápase proti CSKA Moskva padlo šesť gólov

PETROHRAD 21. augusta (WebNoviny.sk) – Úvodný súboj sezóny 2017/2018 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) medzi SKA Petrohrad a CSKA Moskva sa stal korisťou obhajcu Gagarinovho pohára. Petrohradčania v pondelok zvíťazili 4:2 a pripísali si do tabuľky prvé tri body.

Hráči SKA si vybudovali náskok už v úvodnej dvadsaťminútovke, keď najskôr v 4. minúte presne mieril v presilovej hre Patrik Hersley. O 6 minút zvýšil na 2:0 Nikolaj Prochorkin. Moskovčania sa presadili až v druhom dejstve zásluhou Michaila Grigorenka.

Hráči SKA si však dvojgólový náskok vzali späť v 32. minúte, autorom presného zásahu bol Iľja Kovaľčuk. V záverečnej tretine v oslabení na 4:1 upravil Sergej Širokov. O 42 sekúnd znížil na rozdiel dvoch gólov Maxim Šalunov. To bolo zo strany CSKA všetko. Petrohradčania zvíťazili 4:2.

Hokejisti SKA Petrohrad čaká druhý duel sezóny v stredu, na domácom ľade v ňom privítajú HC Slovan Bratislava. Pre zverencov trénera Miloša Říhu to bude prvé súťažné stretnutie v dlhodobej časti KHL 2017/2018.

Kontinentálna hokejová liga 2017/2018

pondelok:

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 4. Hersley, 10. Prochorkin, 32. Kovaľčuk, 46. Širokov – 25. M. Grigorenko, 46. Šalunov

Viac k témam: CSKA Moskva, hokej, KHL Kontinentálna hokejová liga, SKA Petrohrad
Zdroj: Webnoviny.sk – Začiatok sezóny KHL patrí obhajcom Gagarinovho pohára, v zápase proti CSKA Moskva padlo šesť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.