Z vraždy Borisa Nemcova obvinia piatich mužov

Jeho prívrženci sú presvedčení, že vražda súvisí s Nemcovovou politickou činnosťou, kritikou prezidenta Vladimira Putina či zasahovania Ruska do vývoja udalostí na Ukrajine. Moskva 29. decembra (WebNoviny.sk) – Z vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova obvinia vyšetrovatelia ešte dnes piatich mužov. Pre agentúru TASS to povedal hovorca Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie. Vyšetrovanie by sa podľa neho malo skončiť v januári.

Zaur Dadajev, Anzor a Šadid Gubaševovci, Tamerlan Eskerchanov a Chamzat Bachajev budú obvinení z vykonania nájomnej vraždy a ilegálneho získania, držania a prepravy strelných zbraní, uviedla agentúra DPA s odvolaním sa na vyšetrovací výbor. Ruslan Muchudinov je podozrivý z objednania si vraždy Nemcova a bol zaradený na medzinárodný zoznam hľadaných osôb. Údajne použil falošný cestovný pas, aby sa dostal do Spojený arabských emirátov, kde sa môže stále nachádzať.

Dadajev, bývalý čečenský vojak, bol v prípade vraždy kľúčovým podozrivým. Údajne sa k nej na začiatku vyšetrovania priznal, avšak potom sa svoje vyhlásenie snažil odvolať. Podľa ruských médií najprv tvrdil, že Nemcova zabil za urážku islamu a čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova. Nemcov sa stal obeťou vraždy v noci na 28. februára v centre Moskvy, neďaleko kremeľských hradieb a Červeného námestia.

Jeho prívrženci sú presvedčení, že vražda súvisí s Nemcovovou politickou činnosťou, kritikou prezidenta Vladimira Putina či zasahovania Ruska do vývoja udalostí na Ukrajine. Krátko pred smrťou Nemcov pracoval na správe, ktorá mala priniesť dôkazy o priamej účasti ruských vojakov na bojoch v Donbase na východe Ukrajiny.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. decembra 2015

Odporúčané články