Wizz Air zamestná ďalšie stovky ľudí, nábory bude robiť vo vyše 25 krajinách Európy i za jej hranicami

354010_wizz air 640x420.jpg

BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air, ktorá pôsobí aj na Slovensku, plánuje v budúcom roku vytvoriť takmer tisíctristo nových priamych pracovných pozícií. Súvisí to s príchodom úplne nových lietadiel Airbus A320 a A321 do flotily aerolínií.

Štyristo náborových stretnutí

Ako spoločnosť informovala, nové lietadlá nadviažu na dodávku jedenástich Airbusov dodaných už v tomto roku a rozšíria počet jej zamestnancov na vyše štyritisíc päťsto do konca budúceho roka. Wizz Air chce zdvojnásobiť svoju flotilu na viac ako stošesťdesiat lietadiel do konca roka 2024.

Odporúčame:
Wizz Air bude z Bratislavy do Kyjeva lietať až štyrikrát týždenne

Spoločnosť zorganizuje odteraz do konca roka 2018 štyristo náborových stretnutí vo vyše dvadsiatich piatich krajinách Európy i za jej hranicami. Ide o najväčšiu náborovú kampaň aerolínií od ich vzniku.

„Očakávame minimálne zdvojnásobenie našej flotily do roku 2024, ktoré prináša množstvo príležitostí pre našich súčasných i budúcich zamestnancov,“ povedal riaditeľ letovej prevádzky Wizz Air József Ujhelyi. „Chystáme sa rozšíriť náš tím o viac ako tisíctristo nových pracovných pozícií vzhľadom na ďalší rast spoločnosti,“ dodal.

Ryanair musel rušiť lety

Záujem o pilotov v poslednom čase rastie. Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair ponúkla pilotom na londýnskom letisku Stansted a na letiskách v Dubline, Frankfurte a Berlíne zvýšenie ročného platu o desaťtisíc eur. Rast platov je nad rámec odmeny v sume dvanásťtisíc eur, ktorú firma navrhla výmenou za pomoc pri zmiernení nedostatku pilotov.

Odporúčame:
Ryanair po zrušení tisícok letov čelí obvineniu zo zavádzania cestujúcich

Odmenu pilotom firma ponúkla výmenou za odpracovanie desať dní navyše s cieľom nahradiť nedostatok personálu, ktorý donútil Ryanair, aby minulý týždeň ohlásil zrušenie dvetisíc letov počas septembra a októbra. Zrušenie letov stojí firmu približne 25 mil. eur.

Wizz Air v súčasnosti prevádzkuje flotilu 85 Airbusov A320 a A321, ktoré zabezpečujú vyše päťsto leteckých spojení z 28 základní spoločnosti a spájajú 142 destinácií v 43 krajinách. Aerolínie majú približne tritisíctristo zamestnancov, sú kótované na Londýnskej burze. Na Slocensku majú základňu v Košiciach a pravidelné linky prevádzkujú aj z Bratislavy a Popradu – Tatier.

 

Viac k témam: letecká doprava, Wizz Air
Zdroj: Webnoviny.sk – Wizz Air zamestná ďalšie stovky ľudí, nábory bude robiť vo vyše 25 krajinách Európy i za jej hranicami © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články