Wimbledon a IBM prinášajú inovácie fanúšikom

Bratislava – 1. júla 2016 (WBN/PR) – Spoločnosť IBM a legendárny The All England Lawn Tennis Club opäť prinášajú inovácie fanúšikom tenisového turnaja vo Wimbledone. Nová aplikácia určená pre Apple TV bola vyvinutá IBM Interactive Experience tímom developerov. Fanúšikom umožní sledovať populárny medzinárodný tenisový turnaj priamo z komfortu svojich domovov.

Užívatelia si môžu vyhľadávať výsledky zápasov v reálnom čase, sledovať naživo prenosy z wimbledonského tenisového štúdia a počúvať tri rozhlasové stanice venujúce sa aktuálnemu dianiu na tenisových dvorcoch vo Wimbledone. Rovnako majú prístup k fotografiám a videám z tenisového diania v Anglicku.

Nové aplikácie určené pre mobilné telefóny s operačnými systémami Android a iOS majú responzívny dizajn a možno ich sledovať na prístrojoch s rôznymi veľkosťami obrazoviek. Poskytujú bohatší zážitok zo sledovania tenisových zápasov fanúšikom sledujúcim celé dianie okolo tenisového turnaja na internete, ako aj tým, ktorí si vybrané pasáže zo zápasov budú chcieť pozrieť ešte raz, na obrazovkách svojich mobilných prístrojov.

Ďalšou novinkou práve prebiehajúceho ročníka Wimbledonu je vytvorenie Kognitívneho riadiaceho centra, ktoré využíva IBM Watson analytiku a hybridné technológie. Toto centrum priebežne zbiera informácie o turnaji, uverejnené na sociálnych sieťach a poskytuje ich špeciálnemu tímu digitálnych reportérov, ktorý prinášajú množstvo noviniek o turnaji novinárom aj fanúšikom po celom svete.

„Technologické inovácie spoločnosti IBM nám pomáhajú udržiavať si špičkové postavenie u našich fanúšikov,“ hovorí Mick Desmond komerčný a mediálny riaditeľ The All England Lawn Tennis Clubu.
Aplikácie si môžu záujemcovia stiahnuť v App store.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016

Odporúčané články