Vzťahy s Ruskom nikdy neboli horšie, tvrdí Trump a pripisuje si aj zásluhy za summit NATO

381299_finland_trump_putin_summit_68870 df7a8df3df6843a1bcd083ef94f7edc3 676x474.jpg

HELSINKI 16. júla (WebNoviny.sk) – Americký prezident Donald Trump tvrdí, že vzťahy s Ruskom „NIKDY neboli horšie“. Napísal to v jednom zo svojich pravidelných tweetov pred pondelňajším summitom s ruským prezidentom Vladimirom Putinom vo fínskych Helsinkách.

Trump z nepriateľstva medzi oboma krajinami viní „dlhé roky amerického bláznovstva a hlúposti a teraz – zmanipulovaný hon na čarodejnice!“

Odporúčame:
Trumpa vo Fínsku vítali aj desiatky priaznivcov, mnohí boli z protiimigračnej strany Praví Fíni

To je Trumpov obľúbený výraz pre vyšetrovanie ruského zasahovania do amerických volieb, ako aj možných väzieb na jeho predvolebnú kampaň. V tejto súvislosti už padli desiatky obvinení, ktoré sa dotkli aj predstaviteľov ruských tajných služieb.

Trump si tiež nezabudol pripísať zásluhy za minulotýždňový summit NATO v Bruseli. Ako uviedol, mnohí lídri NATO mu telefonovali a ďakovali za to, že im pomohol „sústrediť sa na finančné záväzky, súčasné i budúce“. „Mali sme skutočne skvelý summit,“ skonštatoval šéf Bieleho domu a už tradične skritizoval „nepresné pokrytie udalosti zo strany väčšiny médií“.

Viac k témam: Donald Trump, Rusko, summit NATO, USA, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Vzťahy s Ruskom nikdy neboli horšie, tvrdí Trump a pripisuje si aj zásluhy za summit NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2018

Odporúčané články