Výpovede stiahlo podľa ministerstva už 300 sestier

Rezort zdravotníctva vyzýva predstaviteľky odborov a komory, aby prestali so zastrašovaním sestier.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Viac ako 30 %, čiže 300 sestier, stiahlo výpovede. Informoval o tom hovorca Ministerstva zdravotníctva SR Peter Bubla. „Sme radi, že naďalej narastá počet sestier, ktoré sa nenechali viac manipulovať a samy sa na základe vecných argumentov rozhodli stiahnuť svoju výpoveď. Zároveň rezort zdravotníctva vyzýva predstaviteľky odborov a komory, aby prestali so zastrašovaním sestier.

„Je zarážajúce, že sestry žiadajú svojich nadriadených o ochranu pred predstaviteľmi komory a odborov, teda pred tými, ktorí majú zastupovať ich záujmy,“ uviedol Bubla. Ako upozornil, riaditelia niektorých nemocníc zvažujú právne kroky na ochranu dobrej povesti organizácií v nadväznosti na lživé obvinenia zo strany odborov a komory o tom, že v nemocniciach je vyvíjaný nátlak na sestry.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vyzvala riaditeľov nemocníc, aby okamžite prestali s neprípustným vydieraním a vyhrážaním sa sestrám a pôrodným asistentkám, ktoré podali hromadnú výpoveď. Ako upozornila prezidentka komory Iveta Lazorová, ak riaditelia zdravotníckych zariadení nezabezpečia, aby sa opakovane prestal porušovať etický kódex zdravotníckeho pracovníka, komora bude sestry chrániť v zmysle zákona prostredníctvom svojej právnej kancelárie. Podľa komory riadiaci pracovníci nemocníc si cieľavedome volajú sestry na „koberček“, kde na nich vyvíjajú cieľavedomý manipulatívny tlak s úmyslom „zlomiť ich“, aby stiahli výpovede. Právnik komory sestier registruje prípady, keď si nadriadený pracovník cieľavedome vyberal sestry, ktoré sú slobodné matky, pričom ich vydieral tým, že ak ostanú bez práce, bez príjmu sa nepostarajú o svoje deti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články