VW môže upraviť ďalšie autá dotknuté emisným škandálom

Nemecký Spolkový úrad pre motorovú dopravu (KBA) schválil úpravy ďalších 460 tis. vozidiel, napríklad modelov Volkswagen Polo a SEAT Ibiza.BRATISLAVA 14. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen získala súhlas regulátora na technické úpravy vozidiel s 1,2-litrovým motorom EA189 TDI , čo znamená, že môže zvolať ďalších 460 tis. vozidiel z 8,5 milióna áut v Európe, ktorých sa týka emisný škandál. VW o tom informoval v nedeľu na svojej internetovej stránke.

Nemecký Spolkový úrad pre motorovú dopravu (KBA) schválil úpravy napríklad modelov Volkswagen Polo a SEAT Ibiza, uviedla automobilka. „KBA zároveň potvrdil, že technické riešenia u týchto modelov nespôsobujú zmeny spotreby, výkonu alebo hluku,“ dodal Volkswagen.

Globálne dodávky áut skupiny Volkswagen na trh za január až júl medziročne stúpli o 1,3 percenta na 5,9 milióna vozidiel. V júli firma zákazníkom dodala celkovo 787 300 automobilov. „Dodávky Volkswagen Group v júli takmer dosiahli minuloročnú úroveň,“ povedal Fred Kappler, šéf predaja skupiny VW.

Európskym zákazníkom automobilka od začiatku roka do konca júla dodala 2,52 mil. vozidiel, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rast o 2,6 percenta. V júli však dodávky v Európe medziročne oslabili o 4,7 percenta na 323 800 vozidiel.

Na trh severnej Ameriky VW v júli dodal 81 500 áut, čo bol v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka mierny pokles, a to o 0,3 percenta. Pokračoval však rast predaja v ázijsko-tichomorskom regióne, kam firma minulý mesiac dodala 311 400 automobilov, čo bol medziročný rast o 11,6 percenta. Predaj v Číne sa v júli pritom zväčšil o 16 percent na 285 900 áut.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016

Odporúčané články