Vukan Savičevič definitívne opúšťa Slovan Bratislava, stal sa hráčom Wisly Krakov

401346_img_4203 676x435.jpg

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Čiernohorský futbalový stredopoliar Vukan Savičevič prestúpil zo slovenského tímu ŠK Slovan Bratislava do poľskej Wisly Krakov. Informuje o tom internetová stránka klubu skslovan.com. Savičevič prišiel do bratislavského Slovana v lete 2015 z Crvenej zvezdy Belehrad.

Na konte má jeden štart za čiernohorskú reprezentáciu. Na jeseň 2018 nastúpil za „belasých“ v 22 súťažných stretnutiach s bilanciou 2 góly a dve asistencie.

Vukanovi sa v lete 2019 končila zmluva, a aj preto mu rôzne kluby adresovali svoje ponuky. Pred odchodom tímu do Turecka sme sa s ním predbežne dohodli na predĺžení spolupráce a odmietli sme ponuku Wisly. V pondelok však prišla nová ponuka od Wisly, pričom Vukan sám prejavil vôľu prestúpiť, keďže aj po konzultácii s trénerom usúdil, že tam dostane na ihrisku viac priestoru. Vieme, že v našom tíme bol vždy na rozhraní medzi základnou zostavou a prvým náhradníkom, ani v tejto sezóne nehrával stabilne v základe. Prejavil túžbu prestúpiť do Wisly, čo som pochopil a zvolil som ľudskú cestu, nechcel som ho u nás držať nasilu. Rokovania o prestupe prebiehali počas celého týždňa a dnes sme spečatili jeho transfer. Vukanovi ďakujem za všetko, čo pre Slovan odviedol, a prajem veľa úspechov v ďalšej kariére,“ uviedol Ivan Kmotrík ml.

Viceprezident klubu pre web klubu dodal: „Na pozíciu šestky či osmičky máme aj po Vukanovom odchode k dispozícii štyroch kvalitných hráčov, čiže jednotlivé posty máme zdvojené. Vukan chcel získať istotu väčšej zápasovej minutáže, avšak ako som už viackrát zdôraznil, pre nás je konkurencia zásadnou vecou na ceste k úspechu a nikto v mužstve nemôže mať svoje miesto isté.

Viac k témam: ŠK Slovan Bratislava, Wisla Krakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vukan Savičevič definitívne opúšťa Slovan Bratislava, stal sa hráčom Wisly Krakov © SITA Všetky práva vyhradené.

31. januára 2019

Odporúčané články