Vrtuľníky zhodili na smútiaci dav v Aleppe barelové bomby

Obeťami barelových bômb sa stali ľudia, smútiaci za 15 ľuďmi, ktorí zahynuli pri leteckom útoku v tej istej časti mesta pred dvoma dňami.BEJRÚT 27. augusta (WebNoviny.sk) – Barelové bomby, ktoré neidentifikované vrtuľníky zhodili na účastníkov smútočného zhromaždenia v povstaleckej časti severosýrskeho mesta Aleppo zabili najmenej 16 ľudí.

Oznámili to aktivisti zo Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR), informovala tlačová agentúra DPA. Obeťami barelových bômb sa stali ľudia, smútiaci za 15 ľuďmi, ktorí zahynuli pri leteckom útoku v tej istej časti mesta pred dvoma dňami. Jedenásť z 15 mŕtvych boli deti.

Odporúčame:

V sýrskom Aleppe hrozí humanitárna katastrofa, varuje OSN

Barelové bomby sú improvizované výbušniny, vyrobené z veľkých kovových barelov, naplnených výbušninami, šrapnelmi, ropou, alebo inými chemikáliami. Útočníci ich zhadzujú z lietadiel alebo vrtuľníkov.

Mesto Aleppo bolo pred vojnou komerčnou metropolou Sýrie. Vojna ho však v polovici roku 2012 rozdelila na západnú časť, ktorá je v rukách síl prezidenta Bašára Asada a povstaleckú východnú časť.

V júli vládna ofenzíva prerušila posledné spojenie východného Aleppa s povstaleckým územím vo vnútrozemí, ohrozujúc tak prežitie poslednej veľkej mestskej základne v rukách opozície. Tento mesiac však povstalci narušili vládne línie v južnom Aleppe a spojili sa s bojovníkmi vo východnej, povstaleckej časti mesta.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. augusta 2016

Odporúčané články