Vodiči obrňte sa trpezlivosťou, na severnej D1 sa zdržíte

Obmedzenia na severnej D1 potrvajú do polovice júla. Národná diaľničná spoločnosť rekonštruuje stredové zvodidlá na takmer šiestich kilometroch.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 17. apríla (WebNoviny.sk) – Dopravné obmedzenia na severnej diaľnici D1 medzi Liptovským Mikulášom a Važcom potrvajú do polovice júla. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) z dôvodu zvýšenia bezpečnosti vymieňa v úseku stredové zvodidlá za betónové a na krajniciach vymieňajú a dopĺňajú oceľové zvodidlá.

„Okrem toho sa vykonávajú aj stavebné práce v strednom deliacom páse, na krajniciach, odvodňovacích zariadeniach, na dopravnom značení a dopravných zariadeniach. Úroveň bezpečnosti diaľnic a rýchlostných ciest, kde sme osadili nové betónové a oceľové zvodidlá, je podľa nezávislej štúdie EuroRAP porovnateľná s infraštruktúrou vo vyspelých európskych krajinách,“ potvrdila dnes pre agentúru SITA hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

Doprava je presmerovaná prenosným dopravným značením a dopravnými zariadeniami do voľného jazdného pruhu toho istého jazdného pásu. „Počas trvania čiastočnej uzávierky diaľnice D1 bude premávka vedená v dvoch jazdných pruhoch za zníženej rýchlosti. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledné rešpektovanie dočasného dopravného značenia,“ dodal žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

NDS uzatvorila zo Združením Ivachnová (Doprastav, a.s., STRABAG s.r.o., EUROVIA SK, a.s., ZIPP BRATISLAVA, spol. s.r.o.) zmluva o dielo na rekonštrukciu úseku D1 Ivachnová – Važec v hodnote 32 628 700 eur. Práce robia po etapách, po jednotlivých úsekoch, od apríla 2015 a potrvajú do októbra tohto roka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016

Odporúčané články