Vo veku 101 rokov zomrel najstarší herec Vladimir Zeldin

V Rusku Zeldina považovali za najstaršieho aktívneho herca na svete.MOSKVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Vo veku 101 rokov zomrel v pondelok najstarší ruský herec Vladimir Zeldin. S odvolaním sa na vyhlásenie umelcovej manželky o tom informovala agentúra AP. Ivetta Kapralovová uviedla, že Zeldin, ktorého vo vlasti považovali za najstaršieho aktívneho herca na svete, zomrel dnes ráno v moskovskej nemocnici.

Zeldinovu kariéru odštartovala postava pastiera vo filme z roku 1941 Spoznali sa v Moskve, napísala agentúra AP. Nakrúcanie tejto snímky sa začalo iba niekoľko mesiacov pred nemeckou inváziu do Sovietskeho zväzu v roku 1941. Mladého, 26-ročného Zeldina odviedli a poslali na front. Na základe nariadenia diktátora Josifa Stalina ho však odvolali z boja a vrátil sa späť na nakrúcanie do Moskvy.

Zeldin si počas svojej kariéry zahral nielen ikonické filmové postavy, rozmanité charaktery stvárňoval tiež v divadelných inscenáciách, ktorým sa venoval v posledných rokoch svojho pôsobenia. Herec sa mal na divadelných doskách objaviť znova v novembri.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2016

Odporúčané články