Vlhová si nepostrážila spodnú lyžu, v Santa Caterine spadla

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si chce nezdar zo Santa Cateriny vynahradiť už o týždeň vo Flachau.SANTA CATERINA 5. januára (WebNoviny.sk) – Petra Vlhová sa zatiaľ nedočkala ďalších bodov do slalomového hodnotenia Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

V utorok v talianskej Santa Caterine nebolo súdené 20-ročnej Liptáčke predĺžiť spanilú tohtosezónnu jazdu, ktorá ju po víťazstve vo švédskom Aare a treťom mieste v rakúskom Lienzi vyniesla až na senzačnú druhú pozíciu v slalomovom poradí SP. Vlhová urobila po druhom medzičase chybu na vnútornej lyži, podrazila si druhú lyžu a skončila predčasne ležiac na svahu.

„Nepostrážila som si spodnú lyžu, v tom bol problém. Medzičasy som však mala dobré. Ak by som došla do cieľa, mohol to byť zaujímavý výsledok,“ uviedla Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Odporúčame:

Velez-Zuzulová skončila tretia v slalome Svetového pohára

Slovenská reprezentantka sa podľa vlastných slov rýchlo vyrovnala s vypadnutím, lebo to k slalomu ako najtočivejšej disciplíne patrí oveľa viac ako k ostatným zložkám alpského lyžovania. Trochu sa však posťažovala na to, že snehový podklad v jednotlivých častiach trate netvoril jednoliaty celok. „Mali sme aj s Veronikou Velez-Zuzulovou problém so zmenami snehu. Hore to nebolo až také ľadové. Strmina bola zasa úplne ľadová a neskôr sa to opäť zmenilo. Dlho mi trvalo, kým som sa prispôsobila,“ vysvetlila Vlhová.

Jedným dychom však dodala, že si nemá čo vyčítať a tak to chápe aj jej tréner Ivan Iľanovský. „Vypadla som po dobrej jazde, to sa stane každému. Viem len, že si musím dávať pozor na vnútornú lyžu. Dnešok si chcem vynahradiť už na najbližších pretekoch vo Flachau,“ dodala Vlhová pre RTVS.

Talianske stredisko Santa Caterina v utorok zaskočilo namiesto pôvodne plánovaného Záhrebu, kde organizátori vzhľadom na nepriazeň počasia neboli schopní pripraviť slalomovú trať pre piate podujatie sezóny na zodpovedajúcej úrovni. Šiesty slalom Svetového pohára žien bude v rakúskom Flachau v utorok 12. januára, pretekať sa bude vo večernom čase – 1. kolo o 17.45 h, druhé príde na rad o 20.45 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016

Odporúčané články