Vlhová má o jednu súperku menej, Brunnerová si ťažko zranila koleno

399001_austria_alpine_skiing_world_cup_40272 ae73fd1f901b4510a8a44a4214517b75 676x451.jpg

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Rakúska zjazdárka Stephanie Brunnerová má po sezóne. Šiesta žena priebežného poradia obrovského slalomu utrpela pád počas tréningu obrovského slalomu v talianskom stredisku Pozza di Fassa a ťažko si poranila koleno.

Röntgenová snímka ukázala roztrhnutie predného krížneho väzu a poškodenie vnútorného menisku v ľavom kolene. Znamená to okamžitý koniec sezóny pre 24-ročnú Rakúšanku. Už v sobotu by sa mala podrobiť operácii na klinike v Hochrume u lekára rakúskych lyžiarov Christiana Finka.

Nečakaná stopka Brunnerovej znamená, že Petre Vlhovej ubudla súperka v kolotoči SP v obrovskom slalome a to isté platí aj pre februárové majstrovstvá sveta vo švédskom Aare.

„Trpká novinka, ale je to také, aké to je. Do budúcnosti sa dívam pozitívne. Už raz som sa dokázala vrátiť po zranení do súťaženia a verím, že sa mi to podarí aj druhýkrát,“ uviedla Stephanie Brunnerová na portáli orf.at.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová má o jednu súperku menej, Brunnerová si ťažko zranila koleno © SITA Všetky práva vyhradené.

11. januára 2019

Odporúčané články