Vlaky RegioJetu budú po zmene cestovného poriadku premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz

BRATISLAVA 22. mája (WebNoviny.sk) – Vlaky súkromného dopravcu RegioJet budú po letnej zmene cestovného poriadku od 11. júna naďalej premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz.

Dvakrát denne tak budú spájať Bratislavu s Brnom a Prahou v oboch smeroch. Ako spoločnosť v pondelok informovala, pre zvýšený záujem cestujúcich začína na túto trasu nasadzovať osemvozňové súpravy s celkovou kapacitou približne 450 miest.

Prevádzkované bez dotácií

Na linke Košice – Poprad-Tatry – Žilina – Ostrava – Praha budú žlté vlaky premávať trikrát denne v každom smere. „RegioJet je na tejto trase aktuálne najvýznamnejším dopravcom na trhu, denne na nej prepraví okolo 2 500 až 3 000 cestujúcich. Na rozdiel od štátnych sú jeho vlaky prevádzkované bez akýchkoľvek dotácií a sú rentabilné napriek výhodnej cene cestovných lístkov,“ uviedol hovorca RegioJetu Aleš Ondrůj.

Na domácej regionálnej linke Bratislava – Dunajská Streda – Komárno zostáva režim prevádzky nezmenený, cez pracovné dni bude na tejto trase naďalej premávať 56 spojov. V čase špičky budú vlaky jazdiť v priemernom intervale iba dvadsať minút. V prevádzke zostávajú aj nadväzné autobusy zo Zvolena a z Banskej Bystrice, ktoré nadväzujú na vlaky RegioJetu z Prahy a rozvážajú cestujúcich ďalej po strednom Slovensku.

Posilnenie autobusových liniek

V prevádzke sú sj populárne nadväzné autobusové spoje, ktoré privážajú cestujúcich z celého východného Slovenska k vlakom RegioJet. Spojenie je zabezpečované v spolupráci s dopravcami SAD Prešov, SAD HUmenné, Arriva Michalovce a eurobus Košice,“ priblížil Ondrůj. „autobusy zvážajú cestujúcich napríklad z Prešova, Svidníka, Bardejova, Humenného, Vranova či Michaloviec,“ dodal.

RegioJet sa spolu so začiatkom letnej sezóny pripravuje aj na posilnenie autobusových liniek spájajúcich Bratislavu a Budapešť.

Viac k témam: RegioJet, vlaky, železničná doprava
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlaky RegioJetu budú po zmene cestovného poriadku premávať v rovnakom rozsahu ako doteraz © SITA Všetky práva vyhradené.

22. mája 2017

Odporúčané články