Vladimír Weiss sa stal novým trénerom Gruzínska

Vladimír Weiss podpísal s novým zamestnávateľom dvojročný kontrakt do MS 2018 v Rusku.TBILISI 14. marca (WebNoviny.sk) – Novým trénerom futbalovej reprezentácie Gruzínska sa stal slovenský odborník Vladimír Weiss. Prezident tamojšej futbalovej federácie Levan Kobiašvili ho v pondelok v Tbilisi predstavil novinárom počas tlačovej konferencie, referuje portál sportall.ge.

Weiss podpísal s novým zamestnávateľom dvojročný kontrakt do MS 2018 v Rusku. „Pre cudzinca je veľkým privilégiom aj zodpovednosťou viesť národné mužstvo inej krajiny. Nechcem nikomu sľubovať, že okamžite prídu skvelé výsledky, pokúsime sa ísť vpred krok za krokom. Chcel by som tu zostať na dlhý čas a dosiahnuť, aby sa hráči na reprezentáciu tešili,“ vyznal sa slovenský kormidelník.

Päťdesiatjedenročný bývalý tréner slovenskej reprezentácie Weiss si spravil výborné meno v Kazachstane na klubovej úrovni v Kajrate Almaty. V minulosti viedol z pozície hlavného kouča aj Artmediu Petržalka, ruský klub Saturn Moskovská oblasť a Slovan Bratislava. S Petržalkou sa prebojoval v roku 2005 do skupinovej fázy Ligy majstrov. Národný A-tím SR priviedol na majstrovstvá sveta 2010 do Juhoafrickej republiky, kde postúpil zo základnej skupiny a napokon stroskotal so svojimi zverencami v osemfinále na neskoršom finalistovi Holandsku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2016

Odporúčané články