Vláda v USA neuvažuje o podpore návrhu Vladimíra Putina na zorganizovaní referenda na Ukrajine

381474_finland_trump_putin_summit_27518 7b9db0cdf38843ad84d092f617f9c91e 676x450.jpg

WASHINGTON 20. júla (WebNoviny.sk) — Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa „neuvažuje o podpore“ výzvy ruského lídra Vladimira Putina na zorganizovanie referenda na východe Ukrajiny. Informoval o tom v piatok Biely dom.

Stanovisko prišlo po správach, že Trump a Putin diskutovali počas stretnutia vo Fínsku o tejto téme. Konkrétne návrhy padli v rámci hľadania riešenia konfliktu na Ukrajine.

Odporúčame:
Trump s Putinom na summite v Helsinkách preberali možnosť referenda na východnej Ukrajine

Biely dom však v piatok uviedol, že dohoda o prímerí z Minsku z roku 2015 nezahŕňa možnosť referenda a ľudové hlasovanie v časti Ukrajiny, ktorá nie je pod kontrolou vlády, by nemalo žiadnu legitimitu.

Spojené štáty a Rusko stoja na opačných stranách konfliktu na Ukrajine, ktorý sa začal v roku 2014 zvrhnutím proruského prezidenta Viktora Janukovyča a následnou anexiou Krymu k Rusku. Európski spojenci referendum na Donbase rovnako s veľkou pravdepodobnosťou nepodporia.

Viac k témam: Donald Trump, Krym, referendum, Ukrajina, Viktor Janukovyč, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda v USA neuvažuje o podpore návrhu Vladimíra Putina na zorganizovaní referenda na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2018

Odporúčané články