Víťazný rozbeh Usaina Bolta. Zvoľnil a obzeral sa za súpermi

Jamaský blesk Usain Bolt absolvoval rozbeh v duchu svojskej tradície.RIO DE JANEIRO 16. augusta (WebNoviny.sk) – Jamajčan Usain Bolt má za sebou víťazný rozbeh na 200 m na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Držiteľ zlatého olympijského hetriku zo stovky sa predstavil v poslednom deviatom rozbehu a absolvoval ho v duchu svojskej tradície. Po vybehnutí zo zákruty už mal taký náskok, že v cieľovej rovinke tradične zvoľnil a obzeral sa za súpermi. Aj tak zvíťazil za 20,28 s. Druhý skončil a spolu s Boltom priamy postup do semifinále si vybojoval iba 19-ročný Nigérijčan Ejowvokoghene Oduduru.

Výkonom 20,34 s si o 12 stotín zlepšil osobný rekord. Najlepší výkon spomedzi všetkých 77 účastníkov 9 rozbehov dosiahol Kanaďan Andre de Grasse. Bronzový zo stovky preťal cieľ v čase 20,09. Bolt dosiahol v súčte pätnásty najlepší čas, postúpil aj strieborný zo stovky Američan Justin Gatlin (20,42). Semifinále je na programe už vo štvrtok 3.00 h SELČ.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 12. deň

Svetový rekordér Bolt prišiel do Ria de Janeiro s ambíciou potvrdiť status atletickej legendy. Jedenásťnásobný majster sveta a teraz už sedemnásobný olympijský víťaz bude o 5 dní tridsiatnikom (nar. 21. 8. 1986) a v tomto roku pre zranenie absolvoval oveľa menej štartov, ako si naplánoval. Napriek tomu už na stovke potvrdil svoju dlhodobú extratriedu, keď finálovým časom 9,81 s dovŕšil zlatý olympijský hetrik. V Riu rovnako túži po obhajobe zlatých medailí na 200 m a v štafete na 4x 100 m.

Muži – rozbehy na 200 m
* dvaja najlepší z každého rozbehu plus štyria s časom do semifinále:

1. Andre de Grasse (Kan.) 20,09 s, 2. Bruno Hortelano (Šp.) 20,12, 3. Yohan Blake (Jam.) 20,13,…15. Usain Bolt (Jam.) 20,28,…25. Justin Gatlin (USA) 20,42 – postúpili do semifinále

Odporúčame:

Skvelý Bolt na olympiáde zavŕšil zlatý hetrik na stovke

Bolt opäť udrel a má zlato, Gatlina vybučali, píšu médiá

Gepard, nezastaviteľný či big Usain. Športovci velebia Bolta

Na olympiáde zabehol svetový rekord, trénuje ho babička

Van Niekerk zabehol svetový rekord. Masaker, tvrdí Johnson

Kuriozitou olympijského maratónu boli trojičky

Na strednej ju vyhodili z tímu, teraz má zlato z olympiády

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. augusta 2016

Odporúčané články