BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Volejbalisti Fínska, Srbska, Ruska a Slovinska vo štvrtok vstúpili víťazne do turnaja majstrovstiev Európy v Poľsku (24. augusta – 3. septembra 2017).

Odporúčame:
Štartujú majstrovstvá Európy volejbalistov, Slováci s cieľom postúpiť zo skupiny

V základnej A-skupine v Gdansku Fíni zdolali Estóncov 3:2. Fíni viedli 2:0, napokon museli o svojom víťazstve rozhodnúť v tajbrejku.

Vo večernom dueli „áčka“ domáci Poliaci nečakane nezískali ani set v zápase proti Srbom a podľahli im 0:3. Tento zápas na futbalovom Národnom štadióne vo Varšave sledovalo 65 407 divákov.

Vo štvrtok odštartovali aj súboje v krakovskej C-skupine. Rusi si poradili s Bulharmi 3:0, prvým rozhodcom bol Slovák Dušan Hodoň. Slovinci zvíťazili nad Španielmi 3:0, zdolaní vzdorovali len v úvodnom sete.

ME 2017 volejbalistov v Poľsku

štvrtok

A-skupina (Gdansk)

Fínsko – Estónsko 3:2 (21, 22, -25, -22, 9)
Poľsko – Srbsko 0:3 (-22, -22, -20) – hralo sa vo Varšave na Národnom futbalovom štadióne, 65 407 divákov

Bulharsko – Rusko 0:3 (-23, -20, -19)
Španielsko – Slovinsko 0:3 (-25, -15, -16)

Tabuľka C-skupiny:

1. Slovinsko 1 1 0 3:0 3
2. Rusko 1 1 0 3:0 3
3. Bulharsko 1 0 1 0:3 0
4. Španielsko 1 0 1 0:3 0

Viac k témam: majstrovstvá Európy ME volejbalistov v Poľsku, volejbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Zápas majstrovstiev Európy volejbalistov sledovalo vyše 65-tisíc divákov © SITA Všetky práva vyhradené.