OAKLAND 23. mája (WebNoviny.sk) – Po hodoch býva bolenie brucha, čo sa potvrdilo aj v prípade basketbalistov Golden State Warriors.

Obhajcovia triumfu v NBA po rekordnom triumfe o 41 bodov nezvládli ďalší domáci zápas finále play-off Západnej konferencie proti hráčom Houstonu a podľahli 92:95. Stav série je pred pokračovaním v Houstone vyrovnaný 2:2.

Odporúčame:

Zápas číslo 4 v štýle „hore-dolu“ rozhodli hostia v samom závere aj s veľkou pomocou domácich. Hráči Warriors netrafili do koša posledných 5 pokusov z poľa a už nenatiahli rekordnú sériu 16 víťazstiev na domácej palubovke v play-off NBA.

Najmä neúspešné trojkové pokusy Kyla Thompsona a Stephena Curryho za stavu 91:94 minútu a pol pred koncom štvrtej štvrtiny boli rozhodujúce. Nečakaný triumf hostí definitívne spečatil Chris Paul premeneným trestným hodom pol sekundy pred koncom. A to domáci viedli na začiatku zápasu 12:0 a tretiu štvrtinu ovládli 34:17.

„Sme dobrí ako tím, opäť sme to ukázali,“ uviedol líder Rockets James Harden, autor 30 bodov. „Predviedli sme asi najlepšiu defenzívu, čo si pamätám. O tom niet pochýb, keďže hráme proti najviac ofenzívnemu tímu súťaže všetkých čias,“ vystrúhal poklonu svojim zverencom tréner Houstonu Mike D´Antoni. „Toto je skutočné play-off a my musíme bojovať v každom zápase,“ nabáda do ďalších bojov Stephen Curry, líder ofenzívy Golden State.

Piaty súboj finále Západnej konferencie odohrajú v Houstone vo štvrtok 24. mája.

Play-off NBA 2017/2018

finále konferencie

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Golden State – Houston 92:95 (28:19, 18:34, 34:17, 12:25) – stav série: 2:2
Najviac bodov: Stephen Curry 28 (6 trojok), Durant 27, Draymond Green 11 (13 doskokov) – Harden 30, Ch. Paul 27 (5 trojok), E. Gordon 14

Viac k témam: basketbal, Golden State Warriors, Houston Rockets, NBA, play-off NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Warriors po rekordnom triumfe prehrali, finále Západnej konferencie NBA je vyrovnané © SITA Všetky práva vyhradené.