Video: Vonnová sa pri páde v superobrovskom slalome zranila

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová nedokončila preteky svetového pohára v Andorre.SOLDEU 27. februára (WebNoviny.sk) – Skúsená americká reprezentantka Lindsey Vonnová si pri páde na pretekoch Svetového pohára alpských lyžiarok v Andorre poranila ľavé koleno.

Odporúčame:

Kilde s Klinem zaskočili súperov, Žampa obsadil 36. miesto

Tridsaťjedenročná Američanka nezvládla nástrahy trate superobrovského slalomu – prvé zaváhanie ešte ustála, no vzápätí opustil ideálnu stopu a spadla. Niekoľko minút sa jej priamo na trati venovali lekári, ktorí jej neskôr spevnili zranené koleno a transportovali preč.

Video: Pád Lindsey Vonnovej

Po elitnej tridsiatke jazdkýň je líderkou dvadsaťpäťročná Talianka Federica Brignoneová, ktorá vedie o 13 stotín sekundy pred Američankou Laurenne Rossovou, tretie je Rakúšanka Tamara Tipplerová (+0,37).

Preteky v Andorre sa mali začať pôvodne o 10.30 h, no silný vietor a husté sneženie zapríčinili odklad štartu prvej pretekárky o tri hodiny. Počas ošetrovania Vonnovej sa v Soldeu opäť rozsnežilo a ďalšie pretekárky nemali šancu na kvalitný čas, preto vedie Talianka Brignoneová so štartovým číslom 8. Celkovo má štartovať 66 pretekárok, s číslom 60 aj Slovenka Barbara Kantotová.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Soldeu (Andorra) – výsledky:

Super G žien – po elitnej tridsiatke:
1. Federica Brignoneová (Tal.) 57,33 s, 2. Laurenne Rossová (USA) +0,13 s, 3. Tamara Tipplerová (Rak.) +0,37, 4. Sofia Goggiová +0,44, 5. Elena Fanchiniová +0,51, 6. Johanna Schnarfová (všetky Tal.) +0,69

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. februára 2016

Odporúčané články