Jediný gól Tampy strelil Steven Stamkos, stačilo to na víťazstvo.
NEW YORK 28. januára (WebNoviny.sk) – O štvrtú prehru hokejistov Toronta v sérii v NHL sa v stredu postarala Tampa Bay, ktorej stačil na víťazstvo jediný gól. Postaral sa oň už v piatej minúte Steven Stamkos, ktorý s klubom rokuje o predĺžení zmluvy. Lightning vyhrali ôsmy z uplynulých deviatich zápasov aj vďaka ruskému brankárovi Andrejovi Vasilevskému, ktorý v tridsiatom zápase kariéry dosiahol druhé čisté konto. „Bol to výnimočný večer, lebo po prvý raz sa na mňa prišli pozrieť rodičia. Predviedol som im, že mám na NHL. Pre brankára je shutout vždy skvelý počin, ale najdôležitejšie je víťazstvo,“ povedal 21-ročný gólman. Slovenský obranca Martin Marinčin v drese hostí nezasiahol do duelu, figuroval medzi zdravými náhradníkmi.

Hokejisti Los Angeles neudržali vedenie 2:0 po prvej ani 3:2 po druhej tretine. V poslednej dvadsaťminútovke inkasovali dvakrát a Colorado si z ich ľadu odnieslo všetky body. Marián Gáborík v drese zdolaných odohral vyše šestnásť minút, trikrát neúspešne vystrelil a duel zakončil s jedným mínusovým bodom. Kings prehrali tretíkrát z posledných štyroch stretnutí.

Sumáre:

Tampa Bay – Toronto 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Góly: 5. Stamkos (Straalman, Filppula)

Washington – Philadelphia 3:4 po predĺžení (0:2, 2:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 28. Burakovsky (Schmidt), 29. Nicklas Bäckström (Oshie, Alzner), 44. Burakovsky (Kuznecov) – 5. B. Schenn (Simmonds, Gostisbehere), 12. R. White, 38. Voráček (Giroux), 61. Voráček (Gostisbehere, Giroux)

Calgary – Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 46. Giordano (Gaudreau, Brodie) – 7. Ribeiro (C. Smith, Ekholm), 38. Sh. Weber (Josi, Johansen)

Los Angeles – Colorado 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Góly: 10. Doughty (Kopitar, Muzzin), 19. Lewis (Lecavalier, King), 36. King (J. Nolan, J. Carter) – 21. Duchene (J. Mitchell), 28. Landeskog (Comeau, Söderberg), 48. Landeskog (Barrie, Duchene), 51. MacKinnon (M. Grigorenko, Söderberg)
Marián Gáborík (LA) 16:10 min, 3 strely, -1 bod

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.