Video: V Istanbule zastrelili dve ženy, zaútočili na políciu

Motív útoku žien nie je známy, ale v minulosti útočili na políciu kurdskí povstalci a militanti z krajne ľavicovej organizácie. ISTANBUL 3. marca (WebNoviny.sk) – Istanbulská polícia zastrelili dve útočníčky, ktoré vo štvrtok hodili ručný granát a spustili streľbu na policajtov pred stanicou poriadkovej polície na okraji najväčšieho tureckého mesta, aby následne z miesta činu ušli a ukrývali sa vo vzdialenejšej budove. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu.

Obe militantky po útoku na políciu z miesta činu ušli na vozidle a skrývali sa vo vnútri spomínanej budovy na istanbulskom predmestí Bayrampaša. Polícia následne budovu obkľúčila a pripravovala sa na operáciu, ktorej cieľom malo byť zadržanie oboch žien. Tie boli nakoniec zastrelené.

Tlačová agentúra Dogan zverejnila videozáznam, zrejme z bezpečnostnej kamery, ktorý zachytáva útok oboch žien – ako strieľajú na policajný autobus pred policajnou stanicou a hádžu naň ručný granát, potom mieria na samotnú stanicu. Polícia zareagovala takisto paľbou a zranila jednu militantku. Pri tomto útoku neutrpel zranenia žiaden policajt, uviedla turecká štátna televízia TRT.

Motív útoku nie je známy, ale v minulosti útočili na políciu kurdskí povstalci a militanti z krajne ľavicovej organizácie, dodala agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2016

Odporúčané články