Video: V Amiens po zrútení bariéry s fanúšikmi Lille sú desiatky zranených

353928_amiens 640x420.jpg

AMIENS 1. októbra (WebNoviny.sk) – Najmenej 25 zranených, z toho štyroch ťažko a hospitalizovaných, si vyžiadalo zrútenie bariéry na tribúne s hosťujúcimi fanúšikmi počas sobotňajšieho stretnutia najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Amiens – Lille. Ťažko zranení podľa prefekta departementu Somme Philippa De Mestera nie sú v ohrození života.

Plot neudržal nápor

V myšlienkach sme predovšetkým s našimi priaznivcami,“ uviedol prostredníctvom twitteru výkonný riaditeľ OSC Lille Marc Ingla a doplnil: „Lille má právo preskúmať bezpečnostné podmienky, ktoré im poskytol domáci klub a jeho štadión. Lille verí, že zodpovedných rýchlo identifikujú a že niečo podobné sa už nikdy nestane.“ Plot neudržal nápor hosťujúcich fanúšikov, ktorí po štvrťhodine hry oslavovali gól svojho tímu. Hlavný rozhodca následne poslal obe mužstvá do šatní a po viac než 30 minútach zápas predčasne ukončil.

„Futbal by mal byť oslavou. Polícia nás upozornila, že v sektore pre fanúšikov Lille bolo približne dvesto ‚ultras‘. Viac než päťsto ľudí sa nepochopiteľne vrhlo na bariéru, ktorá bola v bezchybnom stave… Predstavte si päťsto ľudí, ktorí sa usilujú dostať sa na ihrisko,“ skonštatoval prezident domáceho klubu Amiens Bernard Joanni.

Vyhlásenie je nezodpovedné

Inglu jeho vyjadrenie pobúrilo: „Vyhlásenie prezidenta Amiens je v tomto kontexte nezodpovedné a hanebné. Naši fanúšikovia sú bezúhonní. Futbal si vyžaduje najlepšiu možnú organizáciu. Veríme, že predstavitelia ligovej súťaže odhalia zodpovedných.“

Amiens prostredníctvom vyhlásenia neskôr uviedlo, že Joanni a aj politickí predstavitelia regiónu navštívili nemocnicu, do ktorej previezli zranených. „Klub z Amiens a jeho vedenie vyjadrujú spoluúčasť zraneným fanúšikom Lille a ich rodinám. Ich zdravie je pre nás na prvom mieste,“ uviedol klub vo vyhlásení. Prezident OSC Lille Gérard Lopez navštívi nemocnicu v nedeľu, uviedol hosťujúci klub.

Viac k témam: Amiens, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V Amiens po zrútení bariéry s fanúšikmi Lille sú desiatky zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

1. októbra 2017

Odporúčané články