KOLÍN NAD RÝNOM 13. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Spojených štátov amerických zvíťazili 5:3 nad Lotyšmi v úvodnom sobotňajšom zápase „slovenskej“ A-skupiny v Kolíne nad Rýnom na MS v Nemecku a Francúzsku.

Američania v druhej tretine priebežne zaostávali 1:3, do prestávky však zmazali manko a v závere tretej časti rozhodli o svojom triumfe gólmi Andrewa Coppa a Dylana Larkina; druhý menovaný skóroval do prázdnej bránky.

Američania sa vyšvihli na prvú priečku A-skupiny, majú 12 bodov. Ešte v sobotu ich môžu odsunúť jedenásťbodoví Rusi, ktorí majú k dobru popoludňajší súboj proti Slovákom (16.15 h). Lotyši s 9 bodmi figurujú na 4. pozícii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2017 – 9. deň

MS V HOKEJI 2017: A-SKUPINA

Kolín nad Rýnom

Lotyšsko – USA 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Góly: 12. Blugers (Bičevskis), 21. Daugaviňš (A. Džeriňš, Rob. Bukarts), 32. Cibulskis (Indrašis) – 30. Compher (A. Lee), 34. Bjugstad (Schmaltz, Keller), 39. Gaudreau (Trouba, Bjugstad), 57. Copp (Hellebuyck), 59. D. Larkin
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fonselius (Fín.), Iverson (Kan.) – Jensen (Dán.), Lazarov (Rus.)

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: USA vydreli na MS 2017 ďalšiu výhru, Lotyši prišli o dvojgólový náskok © SITA Všetky práva vyhradené.