Video: Transparenty aj hračky, taká bola Putinova tlačovka

Na štvrtkovú tlačovú konferenciu ruského prezidenta Vladimira Putina sa akreditovalo 1390 novinárov.MOSKVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v moskovskom Centre medzinárodného obchodu odpovedal na hodnotiacej tlačovej konferencii na otázky novinárov, ktorých sa tento rok na toto podujatie akreditovalo 1390.

Odporúčame:

Putin hodnotil rok, na tlačovku prišlo 1390 novinárov

Putin konečne priznal, že Rusko má na Ukrajine svojich ľudí

Putin vo štvrtok veľkú pozornosť venoval zahraničnej politike. Prvá otázka však bola venovaná ekonomickej kríze – Putin uviedol, že ruská ekonomika prekonala krízu, „prinajmenšom jej vrchol“. Putin vysvetlil, že bol zaznamenaný mierny rast priemyselnej výroby, zlepšila sa aj situácia na pracovnom trhu, znížil sa zahraničný dlh i odliv kapitálu, pričom možno pozorovať zvýšenie záujmu zahraničných firiem investovať v Rusku.

Podľa jeho slov vláda vedie zodpovednú finančnú politiku a kádrové zmeny nie sú nutné. Ako sa už stalo zvykom, mnohí novinári sa snažili upútať pozornosť hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova, aby im dal možnosť položiť otázku hlave štátu, preto si so sebou priniesli transparenty alebo hračky.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. decembra 2015

Odporúčané články