Video: Traktory zaplnili Barcelonu, nezávislosť Katalánska môže byť vyhlásená do 48 hodín

353847_spain_catalonia_37492 06665bb1afb74550b247e5d839fcf420 640x420.jpg

BARCELONA 29. septembra (WebNoviny.sk) – Na podporu referenda o nezávislosti Katalánska, ktoré sa má konať v nedeľu, sa v katalánskych mestách zhromaždili tisícky traktorov nesúce žlto-červené vlajky regiónu.

Odporúčame:
Referendum o nezávislosti Katalánska má byť bez násilnosti, bude napriek odporu centrálnej vlády

Kolóna nazvaná Tractorada smerovala v Barcelone za sprievodu podporovateľov nezávislosti k ústrediu regionálnej vlády. Katalánski lídri už predstavili hlasovacie lístky, ktoré plánujú vo voľbách použiť. Na základe zákona prijatého regionálnym parlamentom sú pripravení vyhlásiť nezávislosť do 48 hodín od volieb.

Španielska vláda ale opakovane uviedla, že referendum je protiústavné a zastaví ho za pomoci polície a súdov. V snahe zabrániť referendu sa španielska vláda za posledné týždne uchýlila okrem iného k zatýkaniu a vypočúvaniu starostov katalánskych obcí či raziám v priestoroch patriacich katalánskej regionálnej vláde, kde španielski policajti zhabali takmer desať miliónov hlasovacích lístkov a listiny pre volebné komisie.

Španielska konzervatívna strana postavila na protest proti referendu v centre Madridu veľkú falošnú volebnú urnu a vyzýva verejnosť, aby prišli zahlasovať o tom, či by malo zostať Katalánsko súčasťou Španielska, alebo nie.

Viac k témam: Barcelona, Katalánsko, referendum o nezávislosti Katalánska, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Traktory zaplnili Barcelonu, nezávislosť Katalánska môže byť vyhlásená do 48 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2017

Odporúčané články