Video: Sopka Agung na indonézskom Bali neutícha, úrady pokračujú v evakuácii

353787_sopka agung 640x420.jpg

BALI 29. septembra (WebNoviny.sk) – Zo sopky Agung na indonézskom ostrove Bali začali vychádzať malé oblaky vodnej pary. Podľa doterajších informácií sa vo vzduchu zatiaľ neobjavil popol. Oblasť už opustilo viac ako 130-tisíc ľudí. Útočisko našli v provizórnych táboroch, športových halách a iných verejných budovách. Zástupcovia národnej agentúry pre zvládanie katastrof pritom určili, aby sa ľudia zdržiavali najmenej 12 kilometrov od krátera.

Odporúčame:
Iracká vláda nariadila medzinárodným aerolíniám zrušenie letov do dvoch miest

Úrady evakuujú aj kravy, pričom podľa odhadov sa v nebezpečnej oblasti nachádza približne 30-tisíc kusov dobytka. Asi tretinu z toho majitelia buď predali alebo si ich vzali so sebou. Úrady majú k dispozícii málo nákladných áut, pričom sa im zatiaľ podarilo evakuovať približne 1400 zvierat. Pre dobytok tiež potrebujú asi 1200 ton suchého krmiva na mesiac.

Odborníci zatiaľ nevedia, kedy by mohlo dôjsť k erupcii. Agung naposledy vybuchla v roku 1963, katastrofa si vtedy vyžiadala 1 100 obetí.

Viac k témam: Bali, Indonézia, sopka Agung
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sopka Agung na indonézskom Bali neutícha, úrady pokračujú v evakuácii © SITA Všetky práva vyhradené.

29. septembra 2017

Odporúčané články