aktualizované 12. novembra, 7:37

OTTAWA 12. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Richard Pánik prispel gólom a asistenciou k triumfu Arizony na ľade Washingtonu 4:1 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Dvadsaťsedemročný krídelník bol najprv v 17. min na začiatku akcie pred úvodným gólom zápasu Vinnieho Hinostrozu v presilovej hre.

V 32. min zvýšil sám po individuálnom prieniku na priebežných 2:0. Pánik bol pritom v ostatnom zápase proti Pittsburghu iba zdravým náhradníkom. V sezóne 2018/2019 odohral dosiaľ 13 zápasov so ziskom 6 bodov za 4 góly a 2 účinné prihrávky.

Bruins hrali trikrát v oslabení

„Bol to pre nás dôležitý zásah. Hral výborne pri mantineloch, keď bude takto pokračovať, môže byť pre nás veľmi platným hráčom,“ povedal podľa nhl.com o rodákovi z Martina tréner Coyotes Rick Tocchet. Slovenského útočníka vyhlásili za druhú hviezdu duelu.

Dva body za gól a asistenciu dosiahol okrem Pánika aj jeho spoluhráč Hinostroza. Brankár Arizony Darcy Kuemper kryl 38 striel hráčov aktuálneho šampióna zámorskej profiligy a aj on pomohol k ukončeniu trojzápasovej série prehier tímu z Phoenixu.

Brankár Jaroslav Halák si pripísal 37 úspešných zákrokov a výraznou mierou prispel k triumfu Bostonu nad Vegas 4:1. V prvej tretine čelil 33-ročný Bratislavčan 15 strelám hráčov finalistu ostatného ročníka bojov o Stanleyho pohár, Bruins hrali v úvodnej časti trikrát v oslabení.

„Súper bol vtedy na koni, ale nezlomilo nás to, ubránili sme všetky oslabenia a okrem toho sme skórovali. To je vizitka každého skutočne dobrého tímu. V prvej tretine sme nehrali podľa predstáv, ale v druhom a treťom dejstve to už bolo oveľa lepšie,“ zhodnotil Halák, ktorý sa stal prvou hviezdou stretnutia.

Slovenský brankár prekonal očakávania

„Od prvého dňa sme vedeli, že je to dobrý brankár, ale nedovolil by som si tvrdiť, že bude prvý v lige vo všetkých štatistikách. Je jasné, že prekonal naše očakávania a presne to náš tím v tejto chvíli potrebuje,“ pochvalne sa vyjadril na adresu skúseného gólmana tréner „medveďov“ Bruce Cassidy. Halák potvrdil výbornú formu z ostatných dní, pri sobotňajšom triumfe nad Torontom 5:1 kryl 40 striel.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára absolvoval pri triumfe tradične ohromnú porciu takmer 22 minút a získal jeden plusový bod. Okrem toho sa skúsený bek prezentoval aj troma strelami na bránku súpera a jedným „bodyčekom“.

Posledný gól zápasu strelil v záverečnej tretine český útočník David Pastrňák, pre ktorého to bol už 16. zásah v aktuálnom ročníku a je na čele poradia kanonierov.

Jaroš nazbieral dve „mínusky“

Christián Jaroš odohral necelých 16 a pol minúty pri prehre Ottawy na ľade Floridy 1:5. Senators sa síce ujali vedenia zásahom Ryana Dzingela v presilovej hre v závere prvej tretiny, ale v druhej časti inkasovali päť gólov. Dvadsaťdvaročný Košičan opustil duel s dvoma „mínuskami“.

Ottawa z ostatných jedenástich súbojov zvíťazila iba v troch. V drese domáceho tímu nazbieral dva body za dve asistencie niekdajší útočník „senátorov“ Mike Hoffman a bodoval už v 12. zápase po sebe.

Ak sa mu podarí získať aspoň jeden kanadský bod aj v ďalšom súboji, vyrovná klubový rekord legendárneho Rusa Pavla Bureho.

Sumáre NHL

nedeľa:

St. Louis – Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 20. Sundqvist (Barbašev), 30. Pietrangelo (Schwartz, R. O’Reilly) – 22. Parise (Niederreiter, Brodin), 22. J. Eriksson Ek (Greenway, Coyle), 48. Mikael Granlund

Florida – Ottawa 5:1 (0:1, 5:0, 0:0)
Góly: 24. Barkov (Hoffman, Dadonov), 27. Huberdeau (Yandle, Trocheck), 35. Barkov (Kiselevič, Hoffman), 37. Brouwer (Sceviour, Lammikko), 39. Vatrano (Huberdeau, Kiselevič) – 19. Dzingel (Tierney, Lajoie)
Christián Jaroš (Ottawa) 16:29 min, -2, 1 „hit“, zablokoval dve strely súpera

Washington – Arizona 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 33. Bäckström (Ovečkin, Bowey) – 17. Hinostroza (D. Strome, Pánik), 32. Pánik, 35. Galchenyuk (Perlini, Ekman-Larsson), 59. Stepan (Galchenyuk)
Richard Pánik (Arizona) 18:35 min, 1+1, +1, 2 strely na bránku, 2 „hity“

Boston – Vegas 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 3. Heinen (Bjork), 18. Lauzon (Kuraly, J. Moore), 21. Marchand (Bergeron, Pastrňák), 57. Pastrňák (Krug, Krejčí) – 31. Eakin (Tuch)
Jaroslav Halák odchytal celý zápas a kryl 37 z 38 striel súpera, Zdeno Chára (obaja Boston) 21:53 min, +1, 3 strely na bránku, 1 „hit“

Winnipeg – New Jersey 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Góly: 4. Roslovic (Byfuglien), 4. Scheifele (Wheeler, Ehlers), 23. Scheifele (Trouba), 28. Ehlers (Scheifele, Wheeler), 33. Perreault (Connor, Little) – 8. Seney (Bratt, Severson), 24. Coleman (Severson)

San Jose – Calgary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 1. E. Kane (Pavelski, Donskoi), 22. Donskoi (E. Kane, Pavelski), 60. Pavelski (Hertl, Meier) – 27. Monahan (Jankowski)

Edmonton – Colorado 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Góly: 50. Rattie (A. Larsson, Lucic) – 1. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 16. Söderberg (Barrie, Calvert), 26. Kerfoot (Söderberg, Girard), 31. Barrie (Rantanen, MacKinnon)

Viac k témam: Jaroslav Halák, NHL, Richard Pánik
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Slováci hviezdili v NHL, Pánik prispel k triumfu Arizony, Halák strojcom víťazstva „medveďov“ © SITA Všetky práva vyhradené.