Video: Skvelý Sagan skončil druhý v úvodnej etape na pretekoch Okolo Kalifornie

SACRAMENTO 15. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhú priečku v úvodnej etape pretekov Amgen Okolo Kalifornie so štartom aj cieľom v Sacramente. Z triumfu sa tešil Nemec Marcel Kittel z tímu Quick Step Floors, ktorý bol v bitke špurtérov najrýchlejší. Tretí finišoval Ellia Viviani zo Sky.

#AMGENTOC
¡Victoria de Marcel Kittel (Quick Step) en la primera etapa del Tour of California! pic.twitter.com/Sj5UE7K5Jt

— Alpe d’Huez B&T (@Alpe__dHuez) 14. mája 2017

Podujatie Amgen Okolo Kalifornie sa koná v termíne 14.- 20. mája a má o jednu etapu menej ako zvyčajne.

„Vzhľadom na zosúladenie viacerých logistických prvkov, časový program účastníckych tímov, vysielacie práva a požiadavky jazdcov sme sa rozhodli preteky naplánovať ako sedemetapové so začiatkom v nedeľu 14. mája,“ vysvetlila šéfka populárneho amerického podujatia Kristin Kleinová.

Odporúčame:
Jazdiť v Kalifornii je výzva aj radosť, vraví Peter Sagan

Preteky vyvrcholia v Pasadene a śúčasťou diania je aj individuálna časovka v okolí Big Bear Lake (24 km) či obávané stúpanie na Mt. Baldy (1964 m), čo bude horská koncovka 5. etapy.

Preteky majú po prvý raz v histórii štatút WorldTour. Dvojnásobný a zároveň úradujúci majster sveta P. Sagan od roku 2010 vyhral na západnom pobreží USA 15 etáp a pred dvoma rokmi ovládol toto podujatie ako jeho celkový víťaz.

Okrem P. Sagana sú v tíme Bora-Hansgrohe aj ďalší traja Slováci – jeho brat Juraj, Michael Kolář a Erik Baška.

Viac k témam: cyklistika, Okolo Kalifornie, Peter Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Skvelý Sagan skončil druhý v úvodnej etape na pretekoch Okolo Kalifornie © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2017

Odporúčané články