Video: Sagan vyhral ďalšiu etapu, stal sa lídrom Eneco Tour

Úradujúci majster sveta i Európy sa presadil v záverečnom finiši klasikárskej 201 km dlhej etapy z Aalteru do Sint-Pieters-Leeuw.

SINT-PIETERS-LEEUW 22. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal tesným víťazom štvrtkovej štvrtej etapy na etapových pretekoch Eneco Tour zaradených do kalendára World Tour.

Úradujúci majster sveta i Európy sa presadil v záverečnom finiši klasikárskej 201 km dlhej etapy z Aalteru do Sint-Pieters-Leeuw, keď po stúpaní do mierneho kopca po dlažobných kockách zdolal iba o centimetre nemeckého šprintéra Andrého Greipela z tímu Lotto Soudal. Na treťom mieste skončil Nór Alexander Kristoff z Kaťuše.

Eneco Tour 2016:

1. etapa: Sagan v úvode Eneco Tour útočil na víťazstvo, skončil tretí

2. etapa: Sagan skončil v časovke na Eneco Tour ôsmy, celkovo je tretí

3. etapa: Video: Skvelý taktik Peter Sagan vyhral 3. etapu Eneco Tour

Dvadsaťšesťročný Sagan triumfoval aj v stredajšej 3. etape a vďaka ďalším desiatim bonusovým sekundám sa stal priebežným celkovým lídrom Eneco Tour. Do hodnotenia World Tour si vo štvrtok pripísal šesť bodov a na vedúceho Naira Quintanu má už len 10-bodové manko.

Výsledky – Eneco Tour 2016 – štvrtok:

4. etapa (Aalter – Sint-Pieters-Leeuw, 201 km): 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff 4:42:12 h, 2. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal, 3. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša, 4. Arnaud Démare (Fr.) FDJ, 5. Dylan Groenewegen (Hol.) LottoNL-Jumbo, 6. John Degenkolb (Nem.) Giant-Alpecin – všetci rovnaký čas ako víťaz

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. septembra 2016

Odporúčané články