Video: Peter Sagan tesne prehral špurt na Tirreno-Adriatico

Peter Sagan stále čaká na premiérový triumf odvtedy, čo sa stal vlani v septembri v americkom Richmonde majstrom sveta v pretekoch s hromadným štartom.CEPAGATTI 14. marca (WebNoviny.sk) – Belgičan Greg van Avermaet z tímu BMC Racing sa stal víťazom pondelkovej 6. etapy na pretekoch cyklistickej elitnej kategórie WorldTour Tirreno-Adriatico. V atraktívnom závere v miernom stúpaní van Avermaet zdolal Slováka Petra Sagana o dĺžku bicykla. Tretí bol s dvojsekundovým odstupom Poliak v drese tímu Sky Michal Kwiatkowski.

Sagan sa posunul na celkové tretie miesto

Dvestodesať kilometrov zväčša s rovinovým profilom z Castelraimonda do Cepagatti absolvoval víťaz v čase 4:34:14 h. Sagan jazdiaci v červenom tričku lídra bodovacej súťaže bol v predchádzajúcich etapách na tohtoročných pretekoch Tirreno-Adriatico druhý, štvrtý aj siedmy a teraz teda po druhý raz obsadil druhé miesto.

Dvadsaťšesťročný Žilinčan stále čaká na premiérový triumf odvtedy, čo sa stal vlani v septembri v americkom Richmonde majstrom sveta v pretekoch s hromadným štartom. V celkovom priebežnom poradí Tirreno-Adriatico zostal na čele Čech Zdeněk Štybar, ktorý má náskok 7 sekúnd pred Van Avermaetom a 8 sekúnd pred Petrom Saganom, ktorý sa na tretiu priečku posunul zo siedmeho miesta.

Preteky vyvrcholia v utorok časovkou

Približne 20 km pred cieľom sa vpredu sformovala silná osemčlenná skupina jazdcov, ktorej únik vyprovokoval tím Tínkoff. Nechýbal v nej líder tohto tímu Peter Sagan aj dvaja jeho kolegovia Daniele Bennati a Oscar Gatto, ďalej Greg Van Avermaet (BMC Racing), Fernando Gaviria, Zdeněk Štybar and Matteo Trentin (Etixx – Quick-Step) a Michal Kwiatkowski (Team Sky). Pätnásť kilometrov pred cieľom bol náskok kvality vpredu už 35 sekúnd. Nebolo to však rozhodujúce.

O ďalšie 4 km pri nájazde do posledného kola bol pelotón už na dohľad, ale neskôr časový rozdiel opäť narástol na vyše 20 sekúnd. To už zostalo vpredu iba šesť jazdcov vrátane Sagana, Van Avermaeta, Kwiatkowského, ale aj lídra priebežnej celkovej klasifikácie Štybara. Sagan nastúpil v cieľovom stúpaní ako prvý, ale Van Avermaet mu vošiel do háku a v posledných desiatkach metrov sa dostal dopredu skúsený Belgičan.

Preteky Tirreno-Adriatico vyvrcholia v utorok časovkou na 10,1 km so štartom aj cieľom v San Benedetto del Tronto. Nedeľňajšiu piatu etapu s horským charakterom organizátori preventívne zrušili. Dôvodom bola nepriaznivá predpoveď počasia, na plánovanej trase sa nachádzalo priveľké množstvo snehu.

Výsledky – Tirreno-Adriatico 2016:

6. etapa (Castelraimondo – Cepagatti, 210 km):
1. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing 4:34:14 h, 2. Peter Sagan (SR) Tinkoff – rovnaký čas ako víťaz, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Team Sky +2, 4. Zdeněk Štybar (ČR) Etixx-QuickStep +4, 5. Caleb Ewan (Aus.) Orica GreenEdge +7, 6. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +7.

Poradie po 6. etape:
1. Zdeněk Štybar (ČR) Etixx-QuickStep 20:30:43 h, 2. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing +7, 3. Peter Sagan (SR) Tinkoff +8.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2016

Odporúčané články