PARÍŽ 6. mája (WebNoviny.sk) – V poslednom sobotňajšom dueli parížskej B-skupiny na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji zdolali Nóri domácich Francúzov 3:2.

Ako prví sa presadili severania, keď v 26. min zafungovala spolupráca bratov Olimbovcov a mladší Ken André otvoril nórsky gólový účet na šampionáte. O štyri minúty to bolo už dva nula v neprospech organizátorskej krajiny, keď sa v presilovke presadil skúsený Patrick Thoresen. Francúzi do konca druhej tretiny ešte znížili nepriaznivý stav vďaka presnému zásahu Stéphaneho da Costu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2017 – 2. deň

Päťdesiata minúta priniesla dve zmeny skóre; najprv Thoresen zvýšil na 3:1, no o 10 sekúnd znížil druhým gólom v zápase Stéphane da Costa. Ten mal v záverečnej hre bez brankára na hokejke hetrik, Larsa Haugena však neprekonal, a tak si Nóri pripísali do tabuľky B-skupiny prvé tri body.

MS v hokeji 2017: B-skupina

Paríž

Nórsko – Francúzsko 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 26. K. A. Olimb (M. Olimb, Thoresen), 30. Thoresen (M. Olimb, K. A. Olimb), 50. Thoresen – 39. S. da Costa (Fleury), 50. S. da Costa (Auvitu)
Vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Wehrli (Švaj,) – Lhotský (ČR), Suominen (Fín.)

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nórsko na svetovom šampionáte tesne zdolalo Francúzsko © SITA Všetky práva vyhradené.