Video: Massive Attack predstavili videoklip s Kate Moss

Anglická modelka si zahrala v klipe ku skladbe Ritual Spirit z rovnomennej EP nahrávky. BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Anglická trip-hopová formácia Massive Attack zverejnila dnes prostredníctvom služby YouTube videoklip ku skladbe Ritual Spirit, v ktorom účinkuje modelka Kate Moss. Pieseň pochádza z rovnomennej EP nahrávky, ktorú skupina v zložení Robert „3D“ Del Naja a Grant „Daddy G“ Marshall vydala koncom januára, a hosťuje v nej hudobník Azekel.

„Kate a ja sme už dlhé roky kamaráti, ale nikdy sme ešte nespolupracovali. Takže sme si minulý rok zarezervovali štúdio a dohodli sa na nakrúcaní. Počas neho Kate tancovala v tme, pričom sa osvetľovala žiarovkou. Dokonalo zachytila esenciu tejto skladby, intímnu a rituálnu. V Bristole sme potom klip editovali, ale nerobili sme v ňom žiadne dodatočné úpravy. Nechcel som prísť o ducha toho momentu,“ uviedol 3D.

„Vždy som bola veľkou fanúšičkou Massive Attack a 3D je môj dlhoročný kamarát. Keď ma požiadal o spoluprácu, tak som to nemusela ani premýšľať. Vždy som ich klipy považovala za úchvatné a som hrdá, že som si mohla v tomto najnovšom zahrať,“ dodala Moss. Ritual Spirit je už treťou zo štyroch skladieb zo spomínaného EP, ktorá sa dočkala vizuálneho spracovania. Massive Attack už predtým predstavili videá k skladbám Take It There (feat. Tricky), v ktorom sa predstavil americký herec John Hawkes, a Voodoo In My Blood (feat. Young Fathers) s herečkou Rosamund Pike.

Massive Attack vznikli v roku 1988 v Bristole a sú považovaní za zakladateľov štýlu trip-hop, ktorý výrazne ovplyvnil hudobnú scénu 90. rokov. V minulosti ju okrem spomínaných 3D a Daddy G tvorili aj Andy „Mushroom“ Vowles a Adrian „Tricky“ Thaws. Formácia debutovala v roku 1991 albumom Blue Lines, z ktorého pochádza singel Unfinished Sympathy. Neskôr vydali štúdiovky Protection (1994), Mezzanine (1998), 100th Window (2003) a Heligoland (2010). Okrem toho nahrali album Danny The Dog (2004), ktorý bol soundtrackom filmu Odtrhnutý z reťaze (2005). Formácia získala v roku 1996 BRIT Award v kategórii Najlepšia britská tanečná skupina. Okrem toho majú dve MTV Europe Music Awards za videoklipy ku skladbám Teardrop a Protection. Medzi ich ďalšie známe single patria Karmacoma, Risingson, Angel, Inertia Creeps, Special Cases, Butterfly Caught či Paradise Circus.
Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2016

Odporúčané články