Tottenham figuruje na druhej priečke v ligovej tabuľke s trojbodovým náskokom pred Arsenalom Londýn.LONDÝN 28. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United zvíťazili doma nad Arsenalom Londýn 3:2 v nedeľňajšom šlágri 27. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League. Zverenci Louisa van Gaala viedli už 2:0 po dvoch presných zásahoch Marcusa Rashforda.

Hosťom sa do polčasovej prestávky podarilo znížiť gólom „ex červeného diabla“ Dannyho Welbecka. Dvojgólové vedenie vrátil domácim v 65. min Ander Herrera. „Kanonierom“ sa podarilo opäť skorigovať o štyri minúty neskôr z kopačky Mesuta Özila, no vyrovnať už nedokázali.

V druhom nedeľňajšom stretnutí triumfovali hráči Tottenhamu nad Swansea 2:1. „Kohúti“ pritom prehrávali od 19. min 0:1 zásluhou Alberta Paloschiho. O tom, že tri body ostanú na White Hart Lane rozhodli Londýnčania v rozmedzí siedmich minút, keď sa najprv v 70. min presadil Nacer Chadli a v 77. min dokonal obrat Danny Rose.

Tottenham figuruje na druhej priečke v ligovej tabuľke s trojbodovým náskokom pred Arsenalom Londýn. Na vedúci Leicester City stráca dva body.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Manchester United – Arsenal Londýn 3:2 (2:1)
Góly: 29. a 32. Rashford, 65. A. Herrera – 40. Welbeck, 69. Mesut Özil

Tottenham Hotspur – Swansea 2:1 (0:1)
Góly: 70. Chadli, 77. D. Rose – 19. Paloschi