Svoje pokusy premenili Jesus Navas, Sergio Agüero a Yaya Touré. Za Liverpool skóroval iba Emre Can.LIVERPOOL 28. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru City získali anglický Ligový pohár, keď na štadióne vo Wembley zdolali FC Liverpool až v rozstrele zo značky pokutového kopu. Po deväťdesiatich minútach aj po predĺžení bol stav nerozhodný 1:1.

„Citizens“ sa ujali vedenia v 49. min zásluhou Fernandinha. „The Reds“ aj bez zraneného Martina Škrtela dokázali v 83. min vyrovnať – presadil sa Philippe Coutinho a poslal zápas do predĺženia. To rozuzlenie neprinieslo a tak nasledoval penaltový rozstrel, v ktorom dominovali hráči Manchestru.

Svoje pokusy premenili Jesus Navas, Sergio Agüero a Yaya Touré. Za LFC skóroval iba Emre Can. Zaujímavosťou je, že obaja strelci gólov z riadneho hracieho času Fernandinho ani Coutinho v rozstrele neuspeli.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále Anglického ligového pohára vo futbale – Capital One Cupu:

FC Liverpool – Manchester City 1:1 po predĺžení, na strely zo značky pok. kopu 1:3
Góly: 83. Coutinho – 49. Fernandinho